Regurgitare aortica

04-09-2018
util1
Nu este medic/terapeut
util1
Am regurgitare aortica moderata, 21 ani, sunt activ, joc fotbal aproape zilnic, resimt dureri destul de des in zona pieptului deasupra mamelonului stang si in pectoralul drept. Durerea tine maxim cateva minute, uneori poate nici un minut, e mai mult un disconfort localizat pe o zona mica. Am abservat ca la efort nu apare, doar in repaus preponderent cand stau pe scaun la birou. In aprilie cand am facut o ecocardiograma durerile acestea haotice in zona pieptului au fost puse pe baza stresului/ anxietatii/ atacurilor de panica care ma macina de cel putin un an. Ciudat este ca apar brusc, intensitate mica spre medie, incerc sa ma calmez si dispar. Pana saptamana viitoare cand merg la un control de rutina as fi recunoscator pentru niste opinii. Simptomele in timpul efortului sunt clasice, respiratie ingreunata la efort prelungit dar am un timp de refacere foarte scurt, per total e acceptabila situatia, doar ca ma ingrijoreaza durerile acestea. Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Regurgitarea aortica

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: