Rinoplastie!Cer sfaturi, pareri

112 comentarii 1 2 3 4
0
23-06-2014, ora 00:41
deliadelia
Nu este medic/terapeut
deliadelia
Buna seara! In toamna vreau sa ma operez la dl. Dr Popescu si as vrea sa stiu la cate zile dupa operatie ati fost la primul consult, sau care a fost frecventza lor, eu nu sunt din Bucuresti si trebuie sa pun la socoteala si o eventuala cazare in cazul in care trebuie sa vin la consult a doua sau a treia zi. Multumesc!
0
26-06-2014, ora 14:19
MihaelaMihaela11
Nu este medic/terapeut
MihaelaMihaela11
Buna ziua!
In urma cu 10 luni m-am operat la dl.Dr.Daniel Popescu.Intr-adevar s-a dovedit a fi exact rezultatul care mi-l doream!
Operatia si recuperarea au fost mult mai usoare decat imi imaginasem.Sunt acele vanatai care la mine au persistat aprox 3 saptamani, dar cu ajutorul fondului de ten devenisera'invizibile'..
Pana pe la 7 -8 luni am mai avut cand varful umflat, cand cate o denivelare, dar pana la 1 an aceste 'simptome' sunt absolut normale.Primele 3 luni sunt putin mai 'dificile', in sensul ca ni se mai poate inrosi varful nasului, se mai simt mici intepaturi la cicatrice, dar nu este nimic dureros.
A doua zi dupa ce m-am operat am plecat acasa, iar la control am fost dupa 7 zile pt a-mi scoate atela ! Parerea mea este urmatoarea:Pentru mine a durut mult mai mult acest complex decat operatia!!Curaj urmatorilor!
0
09-07-2014, ora 00:36
utilizator007
Nu este medic/terapeut
utilizator007
Buna! Am 20 de ani si imi doresc foarte mult sa imi fac o rinoplastie. Ati auzit de domul doctor Lazar Andrei din Iasi? Ce parere aveti?
0
12-07-2014, ora 19:22
iulia stan
Nu este medic/terapeut
iulia stan
buna, am o problema de 3 ani, in urma unei sinuzite am ramas cu un nas infundat mai mereu, am inceput sa folosesc spei nazal bixtonim sprei, si ziua si noaptea, am fost la orl-isti am facut mai multe tratamente dar nu am reusit nici sa scap de sprei nici sa respir mai bine, acum am si o senzatie de sufocare in gat, probabil ca spreiul a lucrat in acesti ani, nu am tiroida, mi-am facut ecografie si analize, nu am nici deviatie de sept, nu tusesc, sunt fumatoare (cam 2-4 tigari pe zi), nu am dureri de cap, mi-a iesit in exudat stafilococul auriu, urmeaza sa merg la un pneumolog sa vad de ce nu pot respira bine nici pe gat acum, sa nu fi facut astm sau eu stiu ce. Nasul meu este acvilian, curbat... si mi se pare ca de la jumatate se cam duce in stanga usor, cand ma infund mi se lipesc narile si simt in fundul gatului ca se scurge ceva pe gat in jos, o mucozitate, de altfel dupa ce pun speiul cateodata sfaraie ceva acolo...si simt cum se dizolva si se duce in jos, nasul este uscat si gatul la fel, am luat antibiotice, aerosol, homeopate...le-am incercat pe toate.Intrebarea mea este..operatia de RINOPLASTIE te scapa si de dependenta de sprei nazal?macar o problema sa rezolv...va multumesc
0
15-11-2015, ora 23:41
Roxana l
Nu este medic/terapeut
Roxana l
Buna. Imi spuneti va rog cat costa rinoplastia la dl popescu?
0
18-12-2015, ora 04:03
Miha_elena_miki
Nu este medic/terapeut
Miha_elena_miki
Am citit cu atentie comentariile adaugate inca din 2010. Sunt fericita ca exista astfel de forum-uri in care putem face schimb de experiente si pareri. Anul acesta incerc sa imi fac timp pentru operatia de tip rinoplastie mult visata si trebuie sa recunosc ca nu imi doresc perfectiunea desi nasul nasul meu are o cocoasa oribila. Am fost deja la intanlire/consultatie la dr Marek si nu am fost pe deplin convinsa. In februarie incerc sa ma programez si la dr Stan fie la bacau sau in bucuresti. Nu am gasit foarte multe pareri in ceea ce il priveste si as dori sa stiu in primul rand daca da dovada de profesionalism si atunci cand nu vine vorba de o vedeta, cat costa operatia de rinoplastie (asta pentru ca nu am gasit nicaieri acest detaliu si consider ca ar fi jenant ca prima intrebare adresata dansului sa fie pretul) si daca sunteti multumiti de rezultat. Va multumesc in avans si va doresc o zi frumoasa. Astept cu nerabdare raspunsuri.
0
25-09-2016, ora 15:23
Emma11
Nu este medic/terapeut
Emma11
Buna ziua! As dori sa stiu parerea voastra despre Dl Doctor Cristian Nitescu!Multumesc in avans!
1
14-11-2016, ora 23:11
Pink!
Nu este medic/terapeut
Pink!
Opiniile despre di Doctor Daniel Popescu. Vă rog!!!!!!!!!!
4000 € nu este prea?
0
24-12-2017, ora 15:36
Georgeta_00
Nu este medic/terapeut
Georgeta_00
Eu m-am operat la dl dr Daniel Popescu și îl recomand. Sunt foarte mulțumită de rezultat, am 11 luni de la operație, recuperarea a fost ușoară, am putut sa respir pe nas imediat ce m-am trezit din operație, am fost la fiecare control iar dl dr mi-a răspuns la fiecare mesaj sau apel când am avut întrebări. Deci, da, îl recomand și ii și mulțumesc
0
19-08-2018, ora 17:35
v.bianca
Nu este medic/terapeut
v.bianca
s a operat cineva la dnul dr. HASSAN? va rog, ajutati ma sa aflu daca dansul este varianta cea mai buna. am fost la consult si a fost super ok, insa vreau sa aud mai multe pareri.
0
19-08-2018, ora 18:25
deliadelia
Nu este medic/terapeut
deliadelia
@pink Merita fiecare banut.si diferenta de bani intre el si alti doctori se vede in rezultatul final si cum te simti tu dupa opertie...eu fac 3 ani de cand m-am operat la dl. Dr. Daniel Popescu si rezultatu ma uimeste si acum :)) nu am simtit ambsolut nimic dupa operatie, am respirat pe nas, m-am invinetit dar foarte foarte putin (in comparatie cu alte doua cunostinte operate la alti medici), pot spune ca am fost foarte putin umflat si vanata un pic dar doar doua-trei zile, cand am revenit dupa 7 zile sa imi dea jos platurele de pe nas eram complet vindecata.nu regret banii investiti...ca pana la urma este o investitie in tine :)
0
05-09-2018, ora 17:10
v.bianca
Nu este medic/terapeut
v.bianca
s a operat cineva la medicul HASSAN de rinoplastie? astept mesajele voastre!
0
24-09-2018, ora 11:33
v.bianca
Nu este medic/terapeut
v.bianca
buna! stiu ca dupa operatie se face masaj si uneori se mai poarta si niste plasturi pentru modelare. ati observat schimbari datorita lor? as aprecia daca cei care s au operat deja sa ma ajute putin si sa imi dea mesaj in privat. sunt tare curioasa cu privire la masaj si la acei plasturi. astept! multumesc!
0
24-09-2018, ora 12:05
deliadelia
Nu este medic/terapeut
deliadelia
Buna! Mi-a fost recomandat si mie masajul...dar nu ceva excesiv, tragi de lungimea nasului in jos spre pometi...cred ca o sa iti explice medicul mai bine.dar nu am purtat niciun plasture. Ideea masajului este ca ajuta sa se mai desumfle..Am avut in plasture pe nas, cred ca era din gips facut ca era putin rigid, dupa operatie cu care am stat 7 zile si apoi a fost indepartat. Atat!
0
08-10-2018, ora 19:07
Damian Mihaela
Nu este medic/terapeut
Damian Mihaela
Buna! Cine s-a operat la domnul Fodor sau la domnul Hazim?
0
07-11-2018, ora 16:49
Anca 13
Nu este medic/terapeut
Anca 13
Buna. Am si eu 14 zile de la operatie si ieri mi-a scos atela de ghips. A fost socul atat de mare în cat am plans 5 ore fara sa ma opresc. E adevarat ca imi este foarte umflat intre sprâncene si varful locurile care au fost in afara ghipsului. In schimb ce mi se pare cel mai urat si ce ma deranjat este ca mi se pare extrem de incovoiat(parca e trambulina). Doctorul mi-a spus ca sa stau linistita ca desumflandu-se sus si jos va ajunge sa fie drept. Acum am fi firele(resorbabile) care imi tin varful nasului ridicat si in presiune... a fost cineva care a patit ca mine ? Sa indreptat ? Si daca da...in cat timp ? Multumesc. Scuze pt poza dar mi-am facut si un implant in acelasi timp...
0
07-11-2018, ora 18:20
v.bianca
Nu este medic/terapeut
v.bianca
varful se lasa 2mm sigur cu timpul. nasul se va modifica si umfla, dezumfla zilnic. ai rabdare. e normal
0
16-11-2018, ora 23:26
NAnaMaria
Nu este medic/terapeut
NAnaMaria
Eu port plastuti noaptea. Am o luna jumatate la operatie. Nu mi s a recomandat si masajul insa momentan s a desumflat considerabil fata dr cum era dupa operatie. Cred ca ajuta, acum nu stiu daca datorita lor s a desumflat sau de la sine...
0
22-11-2018, ora 14:17
AndraBb
Nu este medic/terapeut
AndraBb
Salut! M am operat la Dr. Fodor in Cluj (Interservisan) pe 24 oct 2018. In general operatia si grija din spital in sine este de calitate. Insa ce nu mi-a placut a fost imbulzeala de la consultatiile de dupa. O consultatie dupa o interventie chirurgicala ar trebui sa dureze si doctorul sa aiba in dotare un scaun si ustensile pentru ORL. Eu am facut rinoseptoplastie. nici la 1 luna dupa operatie doctorul nu s-a uitat inauntrul nasului sa vada cum arata acum septul. Consultatia scurta si nu iti da mare incredere ca iti poti face masajul corect pentru a avea o vindecare cat mai rapida si buna. Eu am ramas deocamdata dupa operatie cu o gaurica pe o parte a nasului la care nu am primit un raspuns clar daca o sa ramana asa sau. Deasemenea la indepartarea atelei doctorul NU a fost prezent. Doar o asistenta. Am avut intrebari pentru doctor in acest moment important insa dansul nu era. Nu mi se par normale aceste intaplari avand in vedere pretul unei rinoplastii la privat. Imi place forma nasului insa este prea devreme sa vad cum o sa arate cand totul o sa revina la normal. O sa revin cu detalii in cateva luni. inca un mic detaliu ciudat - clinica unde se face operatia nu arata deloc cu Vila-Clinica unde se face consultatia pentru programare la interventie. Interservisan fiind mult mai comunist si uratel. Deci o diferenta majora in prima impresie si de fapt unde ajungi sa iti faci interventia.
0
17-12-2018, ora 08:36
Bentumarian
Nu este medic/terapeut
Bentumarian
Hello,
Dupa lungi cautari si analize ( aprox. 3 ani ) am ales sa-mi fac Rinoplastia la Dr. Marek Valcu. In cei 3 ani am fost la 5 consultatii la diversi doctori, doar ca nu am plecat lamurit de la nici unul dintre ei. Toti o apa si un pamant, au facut o afacere din asta si atat. Dorinta mea era foarte simpla, un nas frumos si potrivit pentru fizionomia mea si o respiratie buna ( aveam mari probleme si cu asta ) zis si facut.
Mi-am luat inima in dinti, analize una alta. In ziua programarii am ajuns la clinica si in 2 ore cu totul eram deja treaz. A doua zi acasa si cam gata.
Cand mi-a dat atela jos...mai sa lesin, nu ma recunoasteam:)).
Una peste alta, alege doctorul pe care il simti apropiat si care lucreaza din pasiune, degeaba dai 5000€ pe o operatie daca esti doar un pacient. E usor sa ai recenzi bune pe internet, cu alde Nimenidenicaieri si Ceausan.

Curaj ca nu doare!
0
19-07-2019, ora 12:29
Rak
Nu este medic/terapeut
Rak
durere, nasul il am umflat dar mai mult pe partea stanga. Si fata mai e un pic umflata, nu prea pot sa zâmbesc. Tenul a devenit foarte gras, uleios, mai ales pe nas plus ca m-am umplut de coșuri pe fata. Ce produse sa folosesc ? Este ok sa curat pielea nasului foarte usor ?
0
12-06-2020, ora 13:42
Pocka
Nu este medic/terapeut
Pocka
Buna fetelor,
Sunt in cautarea unui medic pentru rinoplastie!
Tin sa mentionez ca nu doresc un nas nou :)) doar as dori sa scap de acea cocoașă( deviatia de sept).
Doar ca, am si o problema mai amănunțită. In urma unui control orl am descoperit ca trebuie sa fac si o cauterizare pentru ca nu respir aproape deloc mai ales pe nara stângă. Se poate face asta odata cu rinoplastia sau trebuie sa le fac separat? Ce doctor imi recomandati? Sunt foarte tematoare in ceea ce privește operatia pentru ca nu as vrea sa fiu unul din cazurile de eșec. Va mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
112 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Epistaxis (sangerari nazale) - primul ajutor
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •