Rinoplastie!Cer sfaturi, pareri

112 comentarii 1 23 4 Înainte ›
0
15-03-2010, ora 08:43
kaali
Nu este medic/terapeut
kaali
Buna! Am avut pusa o poza la avatar cum aratam inainte. Crede-ma, acum e muuuult mai bine :))))) O sa incerc sa mai pun odata poza aia in weekend cand o sa ajung acasa
0
15-03-2010, ora 18:05
calinescualex
Nu este medic/terapeut
calinescualex
sa-mi bag...eu trebuie sa astept pana termin cu bacu sa ma operez ~X(...ma exaspereaza numai ideea in sine :|...maicamea nu intelege da eh..asta e :(
1
15-03-2010, ora 18:31
mares_mrc
Nu este medic/terapeut
mares_mrc
la cine te operezi alex?
0
17-03-2010, ora 20:36
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
kaali ai platit inainte sau dupa operatie?
0
21-03-2010, ora 19:05
kaali
Nu este medic/terapeut
kaali
Cred ca inainte dar nu mai stiu exact.
0
24-03-2010, ora 23:01
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Salut! vreau sa-mi fac si eu o rinocorectie la dl dr Daniel Popescu atit pentru forma cit si pentru respiratie. am ma vb cu pacienti operati la el si am inteles ca chiar e f bun. m-ar interesa cit timp decurge de la primul control pina programeaza operatia propriu-zisa. am un program cam incarcat si as vrea sa mearga totul cit mai repede.
am inteles ca recuperarea la el nu dureaza mai mult de 7_10 zile si apoi poti sa iesi linistit afara. i-a trimis cineva poze pe mail ca sa vada cum arata nasul inainte?. ma gindesc ca asta poate grabi putin lucrurile. am mai inteles ca doar o noapte ramin meshele in nari si dimineata poti sa respiri deja pe nas. asta ar fi tare cool! eu port ochelari si nu ma prea impac cu lentilele. a mai avut cineva pb asta? ms mult si anticipat!
0
25-03-2010, ora 16:01
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
buna adran, eu am vb direct cu doctorul...si i-am spus ca vin din italia si nu pot sta f mult si pe 6 apr m-a programat la control si imi face si analizele si pe 7 intru in operatie, iar pe 14 mi-a spus ca pot veni deja sa imi scoata firele...poti lua legatura direct cu el, datele lui de contact le gasesti f usor pe internet.este f dragut si iti raspunde la toate intrebarile, iar ochelari din cate sti eu nu ii poti purta o perioada de timp sa nu iti afecteze din nou nasul.unii doctor spun ca ii poti purta dupa 3 saptamani doar daca sunt f usori.mult succes!!!
0
26-03-2010, ora 20:07
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Multumesc laura. mult succes ca am vazut ca te operezi pe 7 aprilie. eu mi am programat control la dr popescu pe 16 aprilie si sper in sapt de dupa sa ma si operez. sa ne scrii cum a decurs operatia
0
26-03-2010, ora 21:15
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
ok.adrian.o sa va spun la toti cum a fost.!!!1
0
11-04-2010, ora 13:08
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
buna...am revenit mi-am facut operatia de rinoplastie mult asteptata la dl dr Daniel Popescu...intr-adevar e asa cum il descrie lumea.mie mi-a facut un nas super tare...cat am stat in clinica asistentele s-au purtat ca niste mamici la orice apasare de buton ele erau in picioare sa te ajute.am un nas nu frumos...extrem de frumos si am doar 4 zile de la operatie ssi ink e umflat si se vede bine.intr-adevar merita...inconvenientele sunt ca nu poti respira si vanataile de la ochii.zici ca sunt curcubeu.dar trec.chiar ma intreba un prieten de al meu daca asi mai face odata operatia asta si i-am spus ca daca o fac la dr Daniel Poepescu...DA!!!
0
11-04-2010, ora 20:14
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Bravo laura felicitari. ma bucur ca totul a fost bine la operatie. daca nu sunt indiscret cit te -a costat cu totul toata operatia. ms frumos!
0
11-04-2010, ora 20:50
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
daca asi fii facut numai rinoplastie 2000 de euro cu totul inclus.dar mi-am pus si silicoane si m-a costat 3300 totul inclu
0
11-04-2010, ora 21:01
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Ms pt raspuns! la CMU ai facut operatiile nu? am inteles ca e f misto acolo. pretul cred ca a fost ok ca am vz ca chestia asta cu sanii ajunge doar ea singura pina la 4000 eur. la nas 2000 e destul de mult la dr popescu dar am inteles ca e cel mai bun asa ca merita toti banii. apropos, dureri ceva ai avut?
0
12-04-2010, ora 12:07
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
da la CMUadrian, dar 2000 de euro nu e mult deloc din ce iese din mainile lui...serios vorbind si nu vreau sa fac reclama nimanui.dar chiar se pricepe.dute la un control nu ai nik de pierdut...succes!!!
0
16-04-2010, ora 16:48
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Foarte misto la dr popescu la consultatie. M-am simtit excelent la el si mi-a lamurit tot ce vroiam sa stiu. M-a programat pentru jumatatea lui mai
0
16-04-2010, ora 21:01
laura_v25
Nu este medic/terapeut
laura_v25
ti-am spus adrian ca e un om destul de cald...si il poti intreba orice e tare de treaba.bafta la operatii sa ne spui ce ai facut.
0
31-05-2010, ora 14:45
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
Salut! In sfirsit am scapat si eu de vechiul nas! a fost ok operatia Prima noapte si drumul pina acasa mi s-au parut mai dificile. in prima saptamina am respirat mai greu ca mi-se infunda cind o nara cind cealalta. Nu am avut vinatai prea mari dar am avut niste vase de singe la coltul ochiului care s-au spart dar vad ca au inceput sa se rezolve si ele. Oricum nasul arata drept si mult mai bine ca inainte asa ca sunt satisfacut. Mai tre sa se desumfle putin dar oricum diferenta este foarte mare
0
08-06-2010, ora 13:12
monica.to
Nu este medic/terapeut
monica.to
Buna, de multi ani vreau sa apelez la o rinopastie, strict estetica, pentru a scapa de un mai vechi complex. M-am programat la dr Daniel Popescu dupa ce am fost la control si am discutat toate aspectele operatiei. Cu unele parti ale operatiei m-am linistit cu altele mai am inca, , fobii, , . Cum ar fi de ex cu recuperarea.
Operatia o sa fie la jumatea lui iulie.
Laura si Adrian, la voi cum mai merge cu recuperarea? Cum va simtit acum ca a trecut ceva timp. Sunteti multumiti de cum a evoluat operatia.
Astept raspunsurile voastre, sau ale altora care au facut aceasta operatie mai recent.
Va multumesc :)
0
10-06-2010, ora 17:14
adrian81
Nu este medic/terapeut
adrian81
E ok recuperarea dupa operatie Nu-ti face griji pt asta. Oricum nu te astepta sa fie o joaca. O sapt sau doua o sa te simti ca ai fost operata. Eu am avut o singerare chiar la 12 zile si m-am cam speriat, dar nu s-a intimplat nimic Sincer ma asteptam sa fie mai umflat dupa ce mi-a dat jos atela, dar deja cred ca arata ok. O luna de zile insa nu ai voie sa stai la soare si sa porti ochelari (in cazul meu) Nu am avut nici un medicament de luat acasa Noaptea cit am stat la clinica a fost ok am respirat pe gura pina dimineata cind mi-a scos meshele. Clinica si personalul de acolo sunt super si dl dr la fel, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Mult succes !
0
11-06-2010, ora 17:19
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
Buna, am si eu o mare rugaminte persoanelor care s-au operat la nas.azi e o saptamana de cand mi-am facut operatia de rinoplastie, si tot azi l-am vazut pentru prima data dar am ramas ff dezamagita, inca mai am cocoasa nu se vede la fel de mare dar totusi e destul de vizibil:(...toata lumea mi.a spus sa ma calmez ca sigur e unflatura cum a lucrat doctorul acolo...dar probabil vor sa ma linisteasca:(...nu pot merge la doctor nu e la cabinet si simt ca inebunesc pana luni...dk a fost cineva in situatia mea sa ma anunte sa stiu dk am motive de ingrijorare.va multumesc mult si astept cu nerabdare un raspuns...de cand am venit acasa adik de vreo 4 ore nu fac decat sa ma uit pe google:(sa aflu dk e normal ce mi se intampla
0
11-06-2010, ora 17:54
kaali
Nu este medic/terapeut
kaali
Felicitari adrian18 si laura-v25, sa va bucurati sanatosi de rezultate!

vaalentina, este inca devreme cred ca sa vezi rezultatul final. Din experienta mea si din ce am citit deobicei varful este cel care ramane mai umflat dupa operatie. Cred ca poti sa pui degetul pe cocoasa care ti-a ramas si daca vezi ca atunci cand apesi se aseaza, inseamna ca e doar umflatura si se va rezolva de la sine.
Tu nu ai avut atela pe nas? Eu am avut 10 zile si dupa dl dr mi-a mai pus niste benzi de leucoplast, doar cateva zile. In felul asta s-a, , asezat, , foarte repede forma finala. Nu-ti face griji! O sa vezi ca o sa fie bine dupa ceva timp. Sa te duci insa luni la control la dr tau.
0
11-06-2010, ora 18:12
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
Scz nu am specificat ca am avut atela pana azi( 7 zile), peste inca 7 zile imi scot firele, mie nu mi-au mai pus nimic pe nas...mi-au zis sa ma spal incet cu sapun...si folosesc picuri vitamina a si ceva sprei pt unflatura.am pus deja degetul si nu pot inca sa-mi dau seama daca e unflatura...adica zona e destul de tare...si e stresant ca am cam aceasi forma care o aveam inainte de operatie:(numa mai unflat...acum o vad ce o sa se intample in timp, oricum nu cred ca as fi in stare sa ma mai operez inca o data...inca sper ca e doar un mic soc si maine sa ma mai calmez...azi sigur o sa stau toata ziua in oglinda...multumesc mult, o sa va anunt dk e ceva normal sa ai unflatura dupa operatie ...sau dk cumva nu mi-a facut nimic la ea...( oricum de lucrat a lucrat ceva...adik nasul e mai ridicat:)))... :|
0
11-06-2010, ora 18:58
monica.to
Nu este medic/terapeut
monica.to
Buna Valentina! Daca nu te superi, unde te-ai operat? Dupa operatie cum a fost? Ai avut dureri, sangerari etc? Pe mine lucrurile astea ma ingrozesc :(( Sper sa nu fie ceva complicat la tine si sa se rezolve f repede.:)
0
11-06-2010, ora 19:22
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
buna, scuze nu vreau sa speriu lumea, probabil inca nu ar trebui sa intru in panica, o sa va anunt dk e normal sau nu...oricum m-am operat in tm...inca nu vreau sa-i patez numele...am sangerat cam 2 zile, bine a 2 zi am sangerat foarte putin, in legatura cu durerea a fost suportabila, te ajuta gandul ca dupa ai un nas frumos...cam aiurea acuma cand vad ca inca nu am scapat de cocoasa...
sper si eu sa fie ceva normal si mai incolo sa rad de mine ca m-am "crizat" atat de mult:).
daca cumva esti u in poza nu prea cred ca ai avea nevoie de operatie eu m-as multumii sa-l am ca si al tau...sincer nu sunt impotriva operatiilor estetice...dar dk e natural e mai bine, si macar nu te chinui, din cate stiu recuperarea e lenta si necesita ani sau luni, pe langa asta tot timpul o sa ai un nas sensibil si o sa trebuiasca sa ai grija de el...bine u decizi, tu trebuie sa te simti bine in pilea ta.
have a nice day!!!
0
11-06-2010, ora 19:50
monica.to
Nu este medic/terapeut
monica.to
Ms frumos pt raspuns:) Sa ne tii la curent si recuperare cat mai usoara in continuare !.din profil nasul meu nu arata asa rau (adica nu am cocoasa) dar din fata e borcanat si putin stramb :(
0
11-06-2010, ora 19:58
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
de cand m-am intors de la spital stau numai cu nasul pe google:)( mai grlumesc ca sa-mi ridic moralul)... si am gasit un site unde un nene doctor povesteste de operatii estetice si pe langa asta sunt si filmari, sincer nu stiu cat de renumit e si nu e ca vreau sa-l recomand dar totusi cred ca sunt bune sfaturile lui.
-*
si daca vrei sa te operezi nu te gandi numai la ce au zis cei cu operatiile gresite ci si la cei care sunt foarte multumiti de cum le-au iesit operatia...poate o sa fiu si eu printre ei:))


(*modificat de admin)
0
18-06-2010, ora 17:33
monica.to
Nu este medic/terapeut
monica.to
Vaalentina, ce s-a mai petrecut cu recuperarea ta? Nu ai mai scris nimic :( Sper ca esti bine.
0
18-06-2010, ora 18:05
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
ma simt chiar prost, am ajuns tarziu acasa de la spital si facultate si am uitat sa scriu cum a fost...inainte de toate pot zice ca m-am obisnuit cu nasul si m-am mai calmat oricum eram prea ocupata cu licenta si examenele incat dupa 2 zile nu am prea folosit oglinda, numai dimineaza sa vad dk s-a mai dezumflat:).din pacate nu m-am intalnit cu doctorul care m-a operat, firele mi-au fost scoase de o rezidenta de-a lui ( nu a durut deloc, ce ma deranjat afost spreiul care mi-a amortit nara si putin buza:)).Ma asigurat ca nu e cocoasa ci doar e inflamat, acum trebuie doar sa am rabdare oricum am doar 2 saptamani, si probabil atunci am fost putin socata de cum mi-a aratat nasul...multumesc mult ca te-ai interesat de mine si iti cer mi de scuze ca am uitat sa te anunt eu prima :(, licenta cam imi ocupa din timp, ...in legatura cu operatie pot zice ca incep sa-mi revin, e enervant ca inca mai rad ca o babuta fara dintii d sus:))...inca nu mi s.a desumflat buza de sus, si e chiar funny cand rad.sunt mai optimista...deci dk chiar iti doresti sa iti faci operatia si ce te impiedica e frica atunci nu mai sta pe ganduri...totusi te sfatuiesc sa nu iti alegi doctorul in functie de ce scriem noi...mai bine mergi si te interesezi direct de la sursa...multa bafta :*
0
19-06-2010, ora 17:01
monica.to
Nu este medic/terapeut
monica.to
Ma bucur ca ti-ai mai revenit si e totul ok. Ai dreptate, e inca devreme sa vezi rezultatul. Mie mi-au mai disparut din temeri si deabea astept sa vina operatia, luna viitoare :P
0
19-06-2010, ora 18:02
vaalentina
Nu este medic/terapeut
vaalentina
super tare...ma bucur, numa nu mai cauta pe net experiente neplacute pt ca numa o sa te sperie, oricum sunt mai multe persoane multumite :)numa noi tindem sa ne amintim de cele neplacute.ar trebui sa fi nerabdatoare:)o sa scapi de un complex si sigur o sa te simti mai bine cu "noul nasuc"
...unde te operezi?
Adaugă un comentariu / răspuns
112 comentarii 1 23 4 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Epistaxis (sangerari nazale) - primul ajutor
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •