rislul la o sarcina

27-11-2015
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
buna va rog foarte mult ajutatica cu un raspunsa cint mai sigur si mai repede..am avut sex neprotejat pentru prima ora eram virgina dar nu a ejaculat in mine este riscul sa fiu insarcinata?
8 comentarii
0
28-11-2015, ora 20:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca e asa cum spui, nu.
0
28-11-2015, ora 21:15
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
dar daca imi intirzie ciclu de o zii nui nikio problema?
0
29-11-2015, ora 18:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cateva zile de intarziere nu pune probleme...
0
29-11-2015, ora 19:14
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
Va multumesc mult pentru raspuns mati linistiet..eram foarte ingrijorata findca imi intirzie ciclul
0
30-11-2015, ora 15:45
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
Dar cam cu cite zile poate sa intirzie ca s nu fie vrio problema?nustiu ce sa mai cred sunt multe articole ma tem foarte tare nustiu ce sa fac trebuia sa am ciclu pe 27 dar deja e 30 si nimik
0
04-12-2015, ora 09:52
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Orice contact sexual neprotejat poate avea ca efect o sarcina nedorita. Pe viitor va sfatuim sa folositi o metoda de contraceptie.

O zi placuta!
0
04-12-2015, ora 10:09
Kety-r-r
Nu este medic/terapeut
Kety-r-r
Va multimesc pentru raspuns dar oricum sunt ingrijorata deoarece ciclu inca nu mia venit
0
25-02-2016, ora 13:39
laura1993sergiu
Nu este medic/terapeut
laura1993sergiu
Buna ziua vreau si eu raspuna incerc sa am un bebe si am avut unele simtome ca:balonare, greata, si sini foarte tensionati si sensibil, marit, am facut un test a esit a doua linie putin vizibila am zis sa mai astept 1 sapt sa mai fac unu am facut si e negativ dar dac privesti mai atent se poate observa si linia 2 dar nu ca la primul test ce sa cred ca dupa alta saptamina am avut si menstruatie si mai inainte de timpul care trebuia cu 2 saptamini si mai putin din 3 zile 2, nu stiu ce sa mai cred ca de cind mea venit nu mai am nici un simtom
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.