Rog seriozitate - Bubitze rosii-rozalii in jurul penisului.

24-10-2007
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
De ceva vreme in jurul penisului mi-au aparut bubitze rosii-rozalii de marimea cosurilor (ca in perioada pubertatii). Nu sunt dureroase dar la apasare sunt destul de tari. Le-am observat cand am facut o epilare normala in zona genitala. Daca nu sunt atent, la taiere sangereaza. Sunt atat in dreapta cat si in stanga penisului dar si sub organul genital (la baza - pe testicule) - nu multe dar indeajuns incat sa imi pun intrebari si sa va cer ajutorul. Cam ce ar putea fi ?
6 comentarii
0
26-12-2007, ora 00:00
NoName1
Nu este medic/terapeut
NoName1
parerea mea e sa faci tot posibilul sa ajungi la un medic dermato.. cu cat stai mai mult cu atat se poate agrava problema !
0
26-12-2007, ora 00:00
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
am ajuns si la dermato, si a trecut de mult problema - era vb de moluscum contagiosum. O zi placuta
0
11-02-2008, ora 00:00
mamarutza
Nu este medic/terapeut
mamarutza
am si eu o problema asemanatoare si vreau sa te intreb daca ai avut si pe cap ca eu am numai pe cap si nu stiu ce sa fac???
0
11-02-2008, ora 00:00
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
nu am avut pe cap... insa... de ceva vreme mi-au aparut sub cap... dar timide si nu s-au marit (mici de tot, ca si pielea de pui de gaina)... oricum ele dispar de la sine.. problema naspa e ca se iau si poate dura si pana la 4 ani... pana dispar de tot... dar pot disparea si in 3-4 luni... depinde. acum astept si o parere de doctor dermatolog, eu spun din ce am aflat din dreapta din stanga, de la omeni ce au tangenta cu dermatologia / medicina.
0
11-02-2008, ora 00:00
mamarutza
Nu este medic/terapeut
mamarutza
ms nushu ce sa zic cam asa cum ai u am si eu... dar nushu de unde miau aparut ca nu am avut contact sexual pana acm am 16 ani si nu stiu ce sa fac sper sa gasesc un raspuns pe acest forum
0
11-02-2008, ora 00:00
mamarutza
Nu este medic/terapeut
mamarutza
auzi cum pot sa postez si eu ca numa comentariu pot sa dau??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •