Sarcina? Am nevoie de sfatul unui medic. Urgent!!

08-06-2018
Ana2598
Nu este medic/terapeut
Ana2598
Buna ziua! Incep prin a va spune ca sunt atat de disperata incat am devenit paranoia! O sa va explic in detaliu. Am 19 ani si nu am un ciclu regulat, dar niciodata nu am avut intarzieri mai mari de 7 zile. Nu am avut un contact propriu-zis niciodata cu iubitul meu, doar masturbari ( ma scuzati pentru detaliul asta). Mi-a intarziat ciclul 11 zile si am sanii mariti si sfarcurile foarte dureroase, ceea ce nu se intampla de obicei, plus unele ameteli. Am facut un test de sarcina in a 10-a zi si a iesit negativ. Am fost a ginecolog si am facut o ecografie unde nu s-a vazut nimic, doar ca as avea mici chisturi si mi s-a spus ca trebuie sa imi apara ciclul, dar sincer nu da semne. Pe langa asta, am o candida destul de urata. Intrebarea mea e : e posibil sa fiu insarcinata? Sunt disperata, nu stiu ce sa mai cred. Stiu ca la ecograf nu se vede si ma gandesc ca poate a ajuns un spermatozoid prin zona chit ca nu ar avea cum, iar testul a iesit negativ...
2 comentarii
0
14-06-2018, ora 20:25
Baby–20
Nu este medic/terapeut
Baby–20
Imposibil sa fii însărcinată
0
07-01-2019, ora 02:25
Anonim ca
Nu este medic/terapeut
Anonim ca
Buna seara...pe 8 sau 9 Decembrie am avut ultima menstruație, pe 10 Decembrie am început sa iau Diane 35 (probleme cu acneea), pe 31 am terminat pastilele și de atunci aștept sa mi vina menstruația...Menționez ca este prima luna in care iau anticoncepționale, și ca au fost câteva dati in care am uitat sa le iau, dar n am întârziat mai mult de 12-14 ore aproximativ, in periidata asta am avut contacte sexuale cu soțul meu, dar ne am protejat și cu “metoda retragerii”..Întârzierea menstruației sa fie din cauza faptului ca este prima luna in care iau anticoncepționale l???s a mai întâlnit cincea cu aceasta problema..va mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: