Scleroza multipla sau altceva?

07-07-2019
Maria277
Nu este medic/terapeut
Maria277
Buna ziua.In urma cu 10 luni au început problemele mele de sănătate.La început extrasistole timp de 2 luni, foarte dese si obositoare.Am mers la cardiolog si am valva mitrala care nu se închide complet dar nu este prolaps de valva mitrala. Mi s a dat tratament cu magneziu si propanololul pe care îl iau de multi ani pt.tahicardie sinusala.In ianuarie s au mai redus din extrasistole si mai am foarte rar.Tot in ianuarie au început alte probleme, amorțeală in piciorul drept..imi trăgeam piciorul pe strada sa pot merge.Spasme musculare pe care le am si acum foarte dese in tot corpul "si limba mi se zbate ", simt dureri in tot corpul ca niste cuțite, senzatie de arsura pe piele, si de o luna am si un punctulet negru pe care îl văd doar eu cand mișc ochiul.Am avut atacuri de panica in tot acest timp, plâns necontrolat, emotivitate si stări depresive, oboseala, insomnie, am mers la neurolog si mi a marit doza de magneziu +b complex + calciu..nu dau randament iar eu ma simt tot mai rau.Am 36 de ani am avut operație de conizație.In urma cu 3 ani am fost depistată la testul Papanicolau cu HPV 16si 58.Am făcut si vaccinul anti HPV c.x.Sunt in strainatate.Am nevoie de un sfat.Ce sa fac? Medicii de aici nu prea tratează cu seriozitate după părerea mea.Va multumesc pentru timpul acordat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.