scurgerea vaginala se trateaza cu ovule?

22-08-2009
alinaaa23
Nu este medic/terapeut
alinaaa23
vreau sa stiu si eu daca am o scurgere mai albicioasa si mai urat mirositoare se poate trata doar cu ovule sau este mai grav multumesc si astept un raspuns.
5 comentarii
0
22-08-2009, ora 23:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Leucoreea se poate trata cu GINOSEPT (ceai natural care contine un mixaj de plante) + ovule!

Multa sanatate;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
23-08-2009, ora 07:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Scurgerea urat mirositoare arata, de cele mai multe ori, ca ai o infectie genitala mixta pentru care terapia este mai complexa.Este bine ca inainte de a lua tu, de una singura, un tratament, sa te vada un ginecolog, sa faci un test Papanicolau si un examen al secretiei vaginale.
0
23-08-2009, ora 13:45
alinaaa23
Nu este medic/terapeut
alinaaa23
am facut acum 2 ani testu papanicolau si nu am avut nimic si la secretia vaginala mia iesit candida mia dat un tratament cu ovule si pastile mia trecut cateva luni si dupa iar mia aparut poate sa ramana virusu acesta in organism si sa apara la cateva luni iar?multumesc
0
23-08-2009, ora 15:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Candidoza nu este data de un virus ci de o ciuperca.Testul papanicolau e bine sa-l faci anual. Chiar daca ai tratat infectia genitala acum cateva luni ea poate reapare in anumite circumstante ce tin de tine si / sau partener.Dar acum, daca secretia vaginala are un miros urat inseamna ca infectia este data de mai multi germeni si trebuie repetat controlul pentru a primi terapie corecta.
0
24-08-2009, ora 13:58
alinaaa23
Nu este medic/terapeut
alinaaa23
si as vrea sa va mai intr ceva.de la un timp am vazut ca urina este mai rosiatica am facut orucultura nu mia iesit nimic de la ce ar putea fi?am inteles k ar putea virusu acela hpv care il au toti barbati sau cum pot sa mi dau seama daca il am are reacti sau dc prin analize se vede multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •