scurgeri maronii

07-11-2008
elenaenache
Nu este medic/terapeut
elenaenache
As vrea sa stiu ce anume provoaca scurgeri maronii asociate cu niste firicele gelatinoase cand maronii cand incolore dar numai in anumite momente, atunci cand stresul este foarte mare apar aceste scurgeri.
Multumesc
4 comentarii
0
30-06-2009, ora 10:30
sarrb
Nu este medic/terapeut
sarrb
buna sunt putin confuza de nici 2 luni am fost la medicul ginecolog pt un tratament contra candidei...si mi-a mai gasit si niste chisturi mici pe un ovar. tinand cont ca nici menstruatia nu-mi vine regulat mi-a prescris un tratament pt 3 luni. am urmat tratamentul o luna dar spre dezamagirea mea am pus in greutate 3 kg si asa am renuntat la tratatment. in acea luna menstruatia mi-a venit exact la 28 de zile.insa acum am o scurgere maronie in loc de menstruatie...si sunt putin speriata. mentionez ca insarcinata nu am cum sa fiu deoarece mi-am legat trompele si mi-am facut si testul papa-nicolau
0
10-11-2009, ora 18:39
sorynutza
Nu este medic/terapeut
sorynutza
va rog sa ma ajutati cm nu mi-a venit luna trecuta aum 3 zile mi-am facut testul si a iesit negativ de 2 zile am scurgeri maronii se poate sa nu fiu insarcinata si sa am vr problema ?
0
25-04-2010, ora 14:00
daniela florentina
Nu este medic/terapeut
daniela florentina
buna sunt prima oara pe acest site am o mare problema va rog daca puteti sa ma ajutati, pe data de 8 aprilie am aflat ca sunt insarcinata, am mers la un medic ginecolog si acesta a zis ca nu pot pastra sarcina pe motive medicale, am facut un avort medicamentos am avut sangerari cam 7 zile dupa care am ramas cu niste scurgeri maroni apropo am uitat sa va spun ca in urma analizelor pe care le_am facut am fost diagnosticata cu candida acum eu nu stiu sa fie de la candida scurgerile sau de unde?am luat pt candida diflucan si atat si am facut niste spalaturi cu bicarbonat..va multumesc pentru orice sfat pe care o sa il primesc
0
03-09-2011, ora 15:16
myralex
Nu este medic/terapeut
myralex
Ma numesc myra, am o problema.eu am sterilet de 3 ani aproape.si mereu cu prietenul meu facem dragoste fara ca el sa se protejeze, sau pentru a fi sigur ca nu raman, dar am 3 zile (01.09.2011) de cand am niste scurgeri usoare foarte mici, pot zice micute, ca niste picaturi, as putea mentiona ca in 3 zile (impreuna)daca am 10 cm de scurgeri...si de culoarea la inceput a menstruatiei de prima zi era de roz dupa care a fost marou si nu stiu la ce pot sa ma astept.ar fi trebuit sa am menstruatie normal asta ar fi perioada mea mereu la inceputul luni.dar is speriata.imi este frica...nici nus tiu ce sa cred sau e posibil sa ma astept la ceva ?o fi vre-o infectie sau sarcina? va rog sa ma ajutati.astept un raspuns...va rog mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •