Scurgeri, mancarimi... contact sexual neprotejat

30-08-2011
mbb
Nu este medic/terapeut
mbb
Buna seara, Mihai ma numesc, am o problema noua in viata mea!
Cu o viata sexuala foarte activa si cu o pofta mereu maxima, am mers intr-o seara la "fetele de bucuresti" de pe Mihai Bravu, am intretinut relatii sexuale orale neprotejat cu o tipa.
Dupa 2-3 zile am intretinut alte relatii sexuale normale si orale cu o alta tipa, nu prostituata, dar care spunea ca a trecut perioada de ciclu... dar la al 2-a finalizare mi am dat seama ca ea inca mai sangera din cauza ciclului.

Dupa 2zile au aparut mancarimi si secretii ale penisului, secretii albe-incolore, nu mirositoare, cu o senzatie usoara de arsura la urinare.
Nu stiu de la cine mi se trage, de la curva sau de la amica. Problema mare e cum tratez?...au trecut vro 4 zile de cand tot am acest lucru, mancarimea o tratez cu Nidoflor crema, iar pe net am citit ca pot folosi un antibiotic... si am luat Penicilina (care acun se numeste SANDOZ) de 1500, am dat aprox 7 lei pe ea.

Iau de 2 zile antibiotic si mi au trecut amigdalele care erau putin inflamate de la baut rece dar problema mare nu s-a rezolvat.
Mentionez ca in afara de dimineata, nu am erectie in timpul zilei, pofta de sex este 0 si am incercat un act sexual protejat dar nu am reusit decat o finalizare dupa care nu a mai mers treaba.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat, o sa merg si la merdic dar job-ul ma opreste acum, o sa merg peste 1 saptamana dar pana atunci poate pot opri acest lucru. Va multumesc, Mihai
7 comentarii
0
31-08-2011, ora 18:58
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Eu nu inteleg cum poti sa o faci neprotejat, si mai ales la prostituate, stiai ca se poate lua boli si prin sex oral?Si cu amica la fel, ai tu atata incredere, chiar daca o cunosti, nu sti cu cine a umblat inaintea ta, ai fost cam inconstient..trebuie sa mergi la dermato-venerolog sau direct la un laborator, pt o analiza din secretia uretrala..
0
01-09-2011, ora 01:11
mbb
Nu este medic/terapeut
mbb
am inteles, o sa merg daca nu se sfarseste cu tratamentul asta ales de mine, se duce prietena respectiva la doctor pt problemele ei si o sa intrebe si pt mine...
0
26-10-2011, ora 14:27
bubixxs
Nu este medic/terapeut
bubixxs
Buna.am 18 ani si am scurgeri si mancarimi in interiorul vaginului..si nu stiu e poate fi..dati'mi un sfat...va rog
0
26-10-2011, ora 15:46
mbb
Nu este medic/terapeut
mbb
buna, eu mi-am facut analizele si aveam un streptococ beta, care la barbatii daca nu se trateaza apare sculamentul...gonoreea. la mine aparuse din cauza amigdalelor care le-am extirpat intre timp (DURERE MARE LA OPERATIE:)) ).

Recomand antibiotice pentru streptococi, penicilina v de 500.000 (valoarea) (3-4 lei cutia... faci tratament cu 2 cutii, ar trebuii sa tina) fara relatii sexuale... si recomand si ceva pastilute pentru flora intestinala ( 10-15 lei), daca iei mai mult timp antibiotice (peste 8-10 zile. recomand si ceva pastile pt stomac).

Astea's sfaturile mele dupa ce am aplicat eu tratamentul asta la problema mea.
prietena mea a avut niste ovule de la medic si niste pudra pt spalaturi vaginale... si... clotrimazol !

Atentie...la farmacie nu o sa-ti dea fara reteta... ii spui si tu ca iei pt mama ta ca are o infectie undeva sau ca iei tu pentru amigdale, eu asa am zis prima oara dar chiar aveam nevoie pt amigdale ca erau inflatate un ultimul hal si nu stiam ce sa mint altceva:)...o sa-ti dea o cutie...mergi la alta farmacie mai iei o cutie si aia e:).

Nu as dori sa te intreb daca ai avut relatii neprotejate sau pe unde ti-ai facut nevoile..prin ce wc dar ai grija ca se poate face o infectie urata si de la lenjerie dak o tii...printr-un sertar mai prafuit!

Sanatate, Mihai


p.s. pr mancarimi, nidoflor crema 7 lei... e bun pt candidoza
0
28-10-2011, ora 00:56
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Mbb..nu este recomandat sa dai tratamente pe forum, ceea ce ai luat, a fost pt afectiunea ta, pt acel streptococ..nu toata lumea are streptococi.si nu intotdeauna penicilina v trateaza in toate cazurile.tratamentele se dau in urma unor analize si a antibiogramei sau antifungigramei aferente si date de medic.bubixxs se poate sa ai o candida..dar va trebui sa mergi la ginecolog, pt o analiza la secretia vaginala si in functie de rezultate vei primi tratamentul corespunzator..
0
04-11-2011, ora 15:36
adrian...
Nu este medic/terapeut
adrian...
Buna. am si eu o problema destul de grava! am intretinut relati sexuale cu o prostituata intr-un club legal, am facut-o protejat iar dupa vreo 3 zile a inceput sa curga din penis ca un fel de puroi si am o senzatie de usturime si arsura ingrozitoare la urinare. Rog urgent sa ma ajute cineva cu un sfat sa scap odata de chestia asta ca e ingrozitoare.

Va Multumesc!

P.S. daca se poate o persoana din domeniu ar fi nemaipomenit
0
06-11-2011, ora 01:47
mbb
Nu este medic/terapeut
mbb
adrian...

foarte bine ca ai facut-o pe femeie:D eu sunt cu tine! bravo...
daca ai facut-o protejat probabil ai o infectie de la prezervativ...vezi si tu un antibiotic ceva, daca nu trece...mergi la un doctor urolog e pana in 100 lei o consultatie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •