Se poate sa fiu gravida ?

17-06-2020
teomaria
Nu este medic/terapeut
teomaria
Buna ziua
Am o relație cu partenerul meu de aproape 2 ani, aproape de fiecare data când am intretinut relatii intime, a ejaculat in mine dar niciodată nu s-a întâmplat sa raman gravida (eu nu folosesc anticonceptionale și nici pastila de a doua zi nu o am folosit-o vreodată). La ultima mea menstruație, mai exact in prima zi in care mi-a venit menstruatia, am intretinut relatii și la fel, a ejaculat in mine (din câte știu sunt sanse foarte slabe sa ramai in aceea perioada), dupa 2 aproape 3 saptamani, burta mea a inceput sa se măreasca foarte puțin și sa devina cam tare, sanii au inceput sa imi creasca, am inceput sa am niste pofte ciudate (chiar și la unele mancaruri pe care nu le mancam inainte), oboseala, de 2 zile am inceput si cu mici greturi, dar seara. Avand aceste simptome m-am gandit sa fac un test de sarcina, care a ieșit negativ, dar eu tot am aceste simptome, precizez ca menstruatia trebuie sa imi vina peste 7 zile. Este posibil sa fiu gravida?
Va multumesc pentru ajutor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul