Se poate scapa de anxietate | Forumul Medical ROmedic

Se poate scapa de anxietate

10-01-2021
Gabriel.Manea
Nu este medic/terapeut
Gabriel.Manea
Buna ziua, timp de app 1 an am avut atacuri de panica si anxietate mai tot timpul, eram terminat, aveam impresia ca mor, ca o sa imi las parinti sa ma vada murind. Dupa 10 de analize la sange, 4 consultatii cardiologice, am fost diagnosticat cu anxietate si atacuri de panica. Dupa multe lupte cu mama am decis sa merg la psihiatru, unde m i s a dat anxiar si serlift, am urmat exact tratamentul cum mi a fost prescris, am continuat sa merg la munca( lucrez cu oamenii tot timpul), am tras de mine sa ies din aceste stari, am inceput sa accept ca sunt doar in mintea mea, si am ajuns oarecum sa le controlez, am fost la psiholog, cateva sedinte. Am tras de mine, acum am ajuns sa renunt la medicamente, sunt normal, ca inainte, renunt si la tigari cat de curand si ma apuc de sport. Am ajuns la concluzia ca am lucruri mai importante de facut vu timpul si viata mea decat sa stau ingandurat si sa imi plang de mila.
acest mesaj este pentru cei care si au pierdut speranta, si cred ca nu or sa se faca bine. Nu disperati, se poate iesi din asta oarte usor, si nu uitati toate starile sunt doar in mintea voastra. Sper sa va fie de ajutor acest mesaj, si daca aveti intrebari ceva ma gasiti pe aici.Voi cobtrolati anxietatea, nu invers. NU UITATI ASTA!!
Vedeti clipul de mai jos
https://youtu.be/tYcrloEZ7T4
2 comentarii
1
18-01-2021, ora 12:35
Ias
Nu este medic/terapeut
Ias
Gabriel felicitari pentru acest mesaj !!!
Nici nu iti dai seama cat ma ajuta ! Si eu sunt exact in situatia ta inca iau tratament de 2 luni si ma simt bine, sper sa imi treaca exact la fel cum s-a intamplat la tine !
0
06-03-2021, ora 14:16
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Buna ziua ati avut si depresie sau doar atacuri de panica.Serliftul nu va lasat fara emotii adica apatic?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •