se poate scurge sperma pe langa prezervativ?

26-03-2009
miaela87
Nu este medic/terapeut
miaela87
Cred ca am facut o prostie. La ultimul contact sexual (protejat-prezervativ), partenerul dupa ejaculare nu s-a retras, ci a mai continuat cateva secunde. Dupa am obseervat o secretie alba pe prezervativ, si la baza penisului.stiu ca este normal sa am si eu un lubrefiant natural, dar mi0e teama ca aceasta scurgere sa nu fie sperma. am verificat daca prezervativul era spart, si nu era. ma ingrijoreaza acele cateva secunde de dupa ejaculare, nu as vrea sa iau postinor pt orice tampenie. e posibil sa se fi scurs sperma pe langa prezervativ? :-ss
3 comentarii
0
27-03-2009, ora 19:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Se poate, dar sansa de a ramane in acest fel insarcinata este foarte, foarte mica, stai linistita si nu te panica.
0
30-05-2010, ora 09:05
andreea45
Nu este medic/terapeut
andreea45
am o intrebare...acum o saptamana am intretinut un act sexual k iubitul meu.si i.a iesit un pik prezervatiul...da nu d tot.doar putin.si dupa c l.a pus inapoi am continuiat..e posibil..sa se fi scurs sperma p langa...mie frik...s nu fiu insarcinata...nu am nici un simptom.ciclu ar trb s imi vina in 1.da tot mie frik.cu cat timp inaintea ciclului apar durerile?
v rog sa.mi raspundeti
0
22-03-2011, ora 17:21
alexa1233
Nu este medic/terapeut
alexa1233
salut in data de 20 am facut dragoste cu prietena mea cand am termiant a iesit sperma din prezervativ la baza si pe pat am verificat nu era spart, prietena mea a luat in 10 minute pilula escapel sunt sanse sa fie insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Factori ce pot influența calitatea spermei
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Prezervativ aprobat pentru utilizare în multe țări europene, mai eficient în prevenirea infecțiilor decât prezervativele standard
  • Boli care se pot transmite chiar dacă porți prezervativ
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •