Pierd erectia atunci cand folosesc prezervativul | Forumul Medical ROmedic

Pierd erectia atunci cand folosesc prezervativul

25-10-2022
Echilibru
Nu este medic/terapeut
Echilibru
Buna ziua,

De multi ani am o mica problema, de multe ori cand imi pun prezervativul inainte de actul sexual, se intampla sa imi pierd erectia. Uneori nu se intampla asta, daca partenera ofera un sex oral cu prezervativul deja pus. Atunci cand nu imi pun prezervativul, nu am absolut nici o problema.

Forma penisului meu este spre stanga, deci stramb, si rasucit, gros 14 cm. Ideea este ca atunci cand pun prezervativul, nu mai simt aceeasi placere, usor usor pierd erectia. Cred ca e si din cauza formei. Am incercat, am cumparat prezervative, de la xl, la xxl, si tot acelasi lucru se intampla. Efectiv pierd erectia. Si nu are cum sa fie psihologica treaba, pentru ca fara prezervativ reusesc fara probleme sa imi mentin erectia pe toata durata actului sexual.

Mai are cineva aceasta problema?
Daca da, spuneti.mi cum ati rezolvat.o.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Prezervativ aprobat pentru utilizare în multe țări europene, mai eficient în prevenirea infecÈ›iilor decât prezervativele standard
  • Boli care se pot transmite chiar dacă porÈ›i prezervativ
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •