secretie prea mare... mai ales in timpul sexului

02-12-2012
Ionela100
Nu este medic/terapeut
Ionela100
Am o problema de fiecare data in timpul actului sexual. Am 17 ani jumate, iar prietenul meu 20. Mereu il deranjeaza faptul ca ma "ud" prea repede..si are senzatia ca si cum ar da in gol..iar eu nu stiu ce sa fac..mereu am o secretie prea mare..mai ales in timpul sexului.Mentionez ca iau anticonceptionale Artizia..si nu ne protejam.
Vreun sfat..ceva?..
Multumesc.!
4 comentarii
0
03-12-2012, ora 14:51
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
cred ca de vina e prietenul tau si nu tu...de ce treb noi sa ne asumam vina pe ceea ce barbatilor nu le convine...eu cred ca baiatul cu care te culci tu, nu e prea dotat, nu face fata si asa ajunge sa creada ca da in gol.stai linistita ca nu esti tu vinovata.totusi fa un control ginecologi in cazul in care crezi ca nu esti bine si in plus daca deja ti-ai inceput viata sexuala e si mai bine sa te duci.
0
03-12-2012, ora 15:09
valescu
Nu este medic/terapeut
valescu
schimba-ti organismul! si pt ca nu poti atunci schimba partenerul
daca ti-a zis ca da in gol ma indoiesc ca te respecta si te iubeste.
incearca pozitii pt penis mic de ex. misionarul in care tu iti tragi genunchii la piept si sprijini talpile pe pieptul lui
dar ma indoiesc sa fie asta rezolvarea definitiva a problemei
nu-ti bate joc de viata ta ca nu primesti alta
toate cele bune
0
03-12-2012, ora 15:35
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Ionela,

Nu iti face atatea griji. Discuta deschis cu partenerul si roaga-l sa te inteleaga, fiindca nu este nimic defacut. Asa cum a spus si @ valescu, nu ai ce sa faci, organismul nu ti-l poti schimba.
Incearca pozitii gen, in misionar, sa iti pui picioarele de dupa mijlocul lui, sau pe la spate etc, ceva in care unghiul de patrundere sa se schimbe. Si mie mi se intampla sa ma ud prea rau, dar nu vad o problema in asta.

Te sfatuiesc sa nu te consumi degeaba ! Te pup !
0
06-12-2012, ora 18:05
Scorpion90
Nu este medic/terapeut
Scorpion90
Buna! Nu ai de ce sa iti faci griji pt asta, prietenul tau ar trebui sa inteleaga ca nu poti decide tu cat de tare sa te "uzi" ! Si eu sunt la fel dar prietenului meu ii place pt ca asta inseamna ca ma simt atrasa de el(e prima oara cand un baiat imi spune asa ceva) inainte si eu imi faceam griji, mereu intrerupeam contactul sexual pt a ma sterge! Vorbeste deschis cu el! ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce e de facut daca sunt omise pilule anticonceptionale
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •