semipareza? paralizie?

27-12-2013
elenabeatrice
Nu este medic/terapeut
elenabeatrice
Ieri dimineata mama mea s-a trezit cu o pareza pe partea stanga la fata ( arcada, pleoapa si jumatate de gura lasata ), Azi dimineata a inceput sa-i amorteasca mana stanga si piciorul stang. S-a internat la spitalul elias unde nu i s-a administrat decat o perfuzie pana in momentul de fata, diagnosticul fiind 's-a spart un vas de sange la cap'. Pe masura ce trece timpul, situatia da semne sa se agraveze, medicul ce a preluat-o, este in concediu pana pe 7 ianuarie datorita sarbatorilor, iar medicul de garda si asistentele nu se implica. Unde ma sfatuiti sa o mut? Stie cineva vreun medic competent in neurologie? Va rog sa ma ajutati pentru ca, orice secunda in plus complica si mai mult starea sa. In acest moment este a2a zi de internare. Multumesc si astept un raspuns cat mai rapid
2 comentarii
0
27-12-2013, ora 23:35
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
La ELIAS pacientii nu primesc nimic decat ce ii aduc rudele, mama era la terapie intensiva dupa infarct si ne lasau retete sa cumparam medicamente asa se practica acolo.
Te sfatuiesc sa o muti la colentina acolo mama a fost internata acum12 ani tot cu comotii cerebrale si sau ingrijit de ea, nu am dus nici un medicament, stiu ca am platit ceva cu chitanta ca sa pot sta cu ea in salon si sia revenit bine.
SANATATE.
0
27-12-2013, ora 23:43
elenabeatrice
Nu este medic/terapeut
elenabeatrice
Multumesc frumos de sfat. Chiar asa mi-am propus, sa o mut cat mai repede...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.