Semne atac de cord?

22-10-2018
DanielaYng
Nu este medic/terapeut
DanielaYng
Buna ziua. Ma numesc Daniela si am 27 de ani. In urma cu 10 zile am fost diagnosticata cu helicobacter pylori. Si am făcut tratament cu amoxicilină claritromicina si nexium. Dar eu simt si ceva dureri in piept in partea inimii si in mijloc de la stern in sus care apar si dispar si ceva dureri si amorteli in mana stanga si doar amorteli in mana dreapta care alea dispar câteodată. Plus dureri in spate între omoplati si parca ma arde unde doare. Ma simt amețită uneori si am o transpirație rece la cel mai mic efort. As vrea sa stiu daca este cazul sa consult un cardiolog?
Trebuie să menționez că sunt supraponderala si posibil sa am si anxietatea ridicată deoarece in urma cu o luna am renuntat la cafea si tigari brusc si fara ajutoare precum cărți sau plasturi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •