Sex protejat sanse la o probabila sarcina?

05-01-2021
Sergiu170
Nu este medic/terapeut
Sergiu170
Am avut sex protejat prezervativul era durex extra safe
A intarziat ciclul cu 2 zile da stiu e normal dar totusi am frica in mine si nu ma linistesc pana nu citesc vriun sfat al profesionistilor
3 comentarii
0
05-01-2021, ora 14:55
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Daca ai avut grija ca lichidul de lubrifiere al tau, care se scurge in timpul preludiului si poate contine si spermatozoizi, sa nu intre in contact cu vaginul ei, nu ai de ce sa stai cu frica...
De exemplu, o greseala ar putea fi sa te joci cu capul penisului pe vaginul ei, inainte sa-ti pui prezervativul... Si alta, sa apuci prezervativul de partea exterioara cand ti-l pui, cu o mana pe care ai pus-o inainte pe penis si ai atins lichidul de lubrifiere.
Altfel, daca nu s-a rupt prezervativul, n-are cum sa ramana insarcinata...
Apropo, in a cata zi a ciclului ati avut contact sexual ? Pentru un ciclu de 28 de zile, perioada fertila e din ziua 11 pana pe la ziua 17-18, de la sangerare.
0
31-01-2021, ora 23:34
Mihai.dan1993
Nu este medic/terapeut
Mihai.dan1993
Marcus lichidul ala de lubrifiere de care vorbesti tu nu contine spermatozoizi, stiu din propria experienta.
Am avut contact sexual in general neprotejat indiferent de perioada fertilă sau nu si nu s-a întâmplat nimic.

Sergiu daca nu s-a rupt prezervativul nu ai de ce sa iti faci griji. Sa il verifici mereu după actul sexual daca are sau nu fisuri strangandu-l si adunând tot lichidul in varf si te uiti daca e spart sa nu, asta desigur daca ai ejaculat înăuntru.
0
01-02-2021, ora 02:05
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Medicina spune ca ar contine...
Daca nu ti s-a intamplat tie, nu inseamna ca nu e posibil...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: