sexul in timpul menstruatiei.. exista riscul sa ramai?

06-10-2009
raluca04
Nu este medic/terapeut
raluca04
am si eu o intrebare care imi ma macina: este adevarat ca nu poti ramane insarcinata daca faci sex neprotejat in timpul mentruatiei? am facut neprotejat cu prietenul meu cand inca mai eram la mentruatie si acuma mi frica. el mi-a garantat ca nu a ejaculat, dar totusi mi frica...dati'mi un sfat, ce sa fac?
5 comentarii
0
07-10-2009, ora 16:01
ade_20
Nu este medic/terapeut
ade_20
in mod normal nu ai cum sa ramai..daca ne luam dupa spusele medicilor ovulatia se produce la mujlocul ciclului menstrual.daaar.. eu am prietene care au ramas gravidutze la 3-4 zile dupa ce li s'a terminat stopul... deci... in ziua de azi orice e posibil...dar in timpul stopului eu zic ca e imposibil sa ramai... iti doresc ce iti doresti tu :) :*
0
07-10-2009, ora 19:17
raluca04
Nu este medic/terapeut
raluca04
m-ai mai linistit!! mersi mult :*
0
07-10-2009, ora 23:29
ade_20
Nu este medic/terapeut
ade_20
cu cea mai mare placere..pupici :* :D
0
15-02-2011, ora 23:06
OGS
Nu este medic/terapeut
OGS
Buna... am si eu o intrebare... daca am facut'o pentru prima data, doar a bagat'o in mine, m'a sters si nu a ejaculat in mine ppot ramane insarcinata?stopul mi'a venit pe 4 februarie si m'a tinut cam 4 zile daca poate ajuta aceasta informatie... astept raspuns cat se poate de urgent. chiar maine. multumesc anticipat...
0
29-03-2011, ora 20:43
utilizator_97952
Nu este medic/terapeut
utilizator_97952
Pentru OGS : atat timp cat nu te protejezi sunt sanse maxime sa ramai. Dar daca ti-a venit cm nu cred ca este vreo problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •