Simptom postoperatorii
Bună ziua. Am fost operata laparoscopic cu hernie hiatala axiala Fundoplicatura Nissen. După o luna de la operație sub sânul stâng a apărut o umflatura moale care este vizibil si fără sutien deranjant. Au trecut 6 luni si tot acolo e. La ecografie nu se vede nimic mi s-a spus ca trebuie catev aluni si o sa se așeze. Este ceva normal? Si la diafragma cum s-a umblat simt ca parca trage ceva. Respect mesele mici nu mai am acid, reflux in rest e ok.
1 comentarii
Buna ziua.
Ar trebui sa va examineze un medic specialist chirurgie generala - preferabil medicul operator.
Ar trebui sa va examineze un medic specialist chirurgie generala - preferabil medicul operator.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3ulcer fiere hemoroizi? stare generala ff proasta dimineata in general
- 12dureri abdominale
- 1Hernie Hiatala la varsta de 17 ani!
- 3hernie hiatala
- 0Hernia hiatala
- 0urgent - s-a operat cn de hernie hiatala?
- 1hernia hiatala durere
- 4dau inhibitorii de pompa de protoni (gen Nexium, Controloc) dependenta?
- 4Hernie hiatala.
- 2Puls marit uneori palpitatii, hernie hiatala
- 1Hernie hiatala
- 4Hernie hiatala-
- 2Probleme digestie
- 0Hernei hiatala axiala, reflux gastric si biliar!
- 0Plagă în urmă operației
- 0Senzatie de frig de la stomac?
- 2Junghiuri la inima si parca se umfla ceva inauntru
- 2Reflux gastro esofagian cu tuse
- 1Boala de reflux și hernie hiatala mica
Mai multe informații despre: Hernia hiatala recuperarea dupa operatie
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: