Slabiciune musculara, dispnee

19-01-2017
ZIANA
Nu este medic/terapeut
ZIANA
Am slabiciune musculara la trunchi, am fost la 6 neurologi, am facut CT complet si nu s-a vazut nimic, ortopezi, reumatologi, cardiologi, internisti, pneumologi, endocrinologi. Toti spun ca nu e nimic. Dar nu pot sa respir, tensiunea e 11 cu 7, saturatia intre 93-97. La sange e carenta de vitamina D( normal 30-100 ng/mL, iar eu am 7 ng/mL), Anti-Tpo a iesit mare 116 UI/mL, dar TSH e normal, FT4 normal, cortizol normal, LDH mai mic 121 U/L si bicarbonat seric mai mic 19 mmol/L. Mentionez ca am mai facut VSH, proteina C reactiva, calciu, fosfor, potasiu, parathormon, creatinkinaza, proteine totale serice, hemoleucograma completa GPT/ALAT/ALt, GGT, uree, acid uric, sideremie, magneziemie, TGO, TGP, glicemie, feritina, Tiroglobulina, anti-tiroglobulina si au iesit toate perfect. Despre ce poate fi vorba? E posibil sa fie miastenia gravis sau scleroza si sa nu se fi vazut? Nu stiu ce analize sa mai fac, am obosit... am facut 3 ani de medicina si singura am depistat chestia cu Vitamina D, bicarbonat si LDH. Dar ma depaseste... stiu ca anti-tpo cresc si in alte boli autoimune precum miastenia si scleroza. Ma poate ajuta cineva?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Încetinirea ritmului la vârstnici - un indiciu de demență
  •