socuri electrice la inima

10-07-2011
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
Este cineva printre cititori care a facut conversie la inima?cum se simte?va rog niste raspunsuri!
6 comentarii
0
10-07-2011, ora 23:23
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Ce ai facut la Cluj, Termina, cum a decurs consultatia, care a fost diagnosticul?
0
11-07-2011, ora 14:08
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
Buna Armina
Am fibrilatie cu AV inalta, ax QRS la 0 grade.Ecocardiografic VS usor marit si TSH la limita inferioara.Mi s a recomandat conversia de care banuiesc c ai auzit si apoi sa trec pe tratament cu antiaritmice.
Aceastac interventie mi a dat de gandit dar ULIANA m a incurajat muuuuult si daca o sa am INR bun 3 saptamani o sa ma progamez iar la Cluj.
Stii tu cine i Uliana.Sanatate multa iti doresc
0
11-07-2011, ora 19:52
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Buna Termina.
Imi pare rau, sincer, si-ti tin pumnii sa treci peste hop cu bine, iti doresc din toata inima.Cand ai sa-ti rezolvi problema cu fibrilatia, probabil ca viata ta se va schimba, sub foarte multe aspecte, cu 180 grade.
Da, Termina, stiu cine este Uliana, ca si SoulHealer, ArmMed sau Ana Gonzales, mi-au raspuns intodeauna la intrebari cu sfaturi pertinente, si nu stiu emana ceva dincolo de ecranul computerului, imi sunt toti tare dragi.
Tinem legtura, iti tin pumnii, bafta.
0
11-07-2011, ora 21:32
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
Multumesc Armina
Fibrilatia asta am inteles ca e un razboi in care tre sa porti multe lupte.Macar intr o lupta sa ies invingatoare.Da, intradevar Uliana emana ceva, ceva pozitiv oricum
Sa auzim de bine
0
30-08-2011, ora 21:23
dyayzh
Nu este medic/terapeut
dyayzh
Eu am facut :) Sa nu ai nici o frica, nu exista durere desi e doar anestezie locala. E o senzatie ciudata...
0
28-01-2014, ora 23:16
abi_george
Nu este medic/terapeut
abi_george
Esti sedata cand se face conversia electrica. Nu simti nimic. Stai linistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •