Soțul meu m-a scos afara din casa cu forța

21-04-2022
Reyna
Nu este medic/terapeut
Reyna
Bună! Am o problema destul de mare în relația mea cu soțul și nu știu dacă mai exista posibilitatea sa reparam ceva. Eu recunosc partea mea de vina, îl critic destul de mult pe partenerul meu dar sunt în terapie și lucrez la mine zi de zi pentru a îmbunătăți ceva. Recent am avut o cearta mai serioasa și el a spus ca nu am voie sa mai merg acasă ca va chema politia. Totuși am mers acasă deoarece am tot dreptul și chiar a încercat sa cheme politia dar eu am inchis apelul. A încercat sa ma scoată afara cu forța trăgând-ma de haine de mâini, de tot ce a apucat iar acum încă ma doare tot corpul foarte tare. Nu a dat vreodată în mine gen pumni, palme sau ceva mai grav dar oricum e deja destul de grav, sunt conștientă de asta. Deci eu nu l-am oprit fizic ca să plece dacă asta vroia, deci din punct de vedere legal nu as fi fost în dezavantaj deloc, degeaba chema el politia. S-ar fi băgat efectiv singur în probleme, eu ar fi trebuit sa o chem. Va rog frumos, nu ma judecați în vreun fel, sunt într-o situație în care nu as vrea sa fiu și îmi e greu, de aceea caut ajutor, un sfat orice. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul