Stabilio - antidepresiv

18-07-2019
Andrada-
Nu este medic/terapeut
Andrada-
Salutare tuturor! Sunt nouă pe forum și vreau să vă întreb dacă ați încercat un antidepresiv natural numit Stabilio, care nu creează efecte secundare. Din câte am citit conține extract de turmenic și șofran, care ajută la echilibrarea emoțională. Vă întreb pentru că sunt într-o perioadă foarte grea din viața mea și mi-e foarte teamă să apelez la antidepresive, iar dacă sunt persoane care au încercat acest supliment și a dat rezultate vă rog mult să îmi spuneți și mie.
4 comentarii
0
21-07-2019, ora 11:05
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Permanent apar produse "minune" care promit totul. Realitatea este de foarte multe ori diferita, caci stim deja ca nu exista panaceu universal. Exista insa campanii de promovare, produse de firme si persoane care ar vinde orice oricui daca ar putea.

In cazul de fata este vorba de turmeric si sofran. Singurul efect care a fost demonstrat este cel antiiinflamator, in mod special in cazurile afectiunilor ce implica oasele-articulatiile (efect pe care l-am testat personal si este exceptional).
Restul este apa de ploaie si reclama falsa.
0
21-07-2019, ora 12:19
Andrada-
Nu este medic/terapeut
Andrada-
Vă mulțumesc mult pentru răspuns!
1
26-07-2019, ora 14:26
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Era doar efect placebo. Încearcă ceva de sinteza recomandat de medic ca nu patesti nimic.
0
26-07-2019, ora 15:24
Andrada-
Nu este medic/terapeut
Andrada-
Nu apar efecte adverse și apoi dependenta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt eficiente suplimentele de vitamine și minerale pentru prevenția bolilor cardiovasculare?
  • Asocieri nerecomandate de medicamente, suplimente și alimente
  • Care e legătura între multivitamine și guma de mestecat?
  • Adaptogenii
  • Suplimente dietetice - mecanisme de acțiune, indicații și efecte adverse
  • Riscul de intoxicație cu vitamine și minerale la suplimentarea pe termen lung
  • Semne că te intoxici cu suplimente
  •