Stare generala proasta, Subfebrilitate Ameteli.

23-07-2020
Marian271
Nu este medic/terapeut
Marian271
Buna ziua, sunt tanar de 22 de ani, 1.80m inaltime, 64kg. Ma confrunt de ceva vreme cu niste probleme de sanatate. Totul a inceput in luna martie 2020, cu o mica raceala si o stare de rau, am inceput sa ma tratez cu ceaiuri si pastile. Initial am crezut ca poate am contactat vreun virus, am fost destul de stresat. Dupa 2 saptamani as putea zice ca mi-am revenit, dar am ramas cu o usoara senzatie de ameteala si dureri de cap si sangerari in zona cavitatii bucale. Initial am zis ca o fi de la gingii. Starea de rau a revenit din nou dureri de cap, ameteli, sezantie de caldura in tot corpul fara febra, care vine si pleaca. ( cand imi pun termometrul apare cel mult 37.2)
Mi-am facut urmatoarele analize de 2 luni incoace:
-Rmn cranio-cerebral (sinuzita ceonica a maxilarului-care nici macar nu trebuie tratata )
-consult ORL
-consult pneumo ( radiografie a iesit in limite normale)
-teste uzuale de sange in 2 locuri diferite, si au iesit toate in limitele normale.
-Consult gastrologie ( ecografie abdominala - tendinta la dislipidemie, in rest totul absolut normal)
Medicul de familie imi spune ca ma stresez prea mult.
Cel mai tare imi este frica de o boala nedescoperita a sangelui( o hepatita, leucemie, etc) Fiindca sangele apare in mod special dimineata si cand ma spal pe dinti. Precizez ca nu am probleme majore la dinti, doar o masea netratata.
Pana in momentul de fata iau Tarosin, ar trebui sa fac analize mai amanuntite ? Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
30-07-2020, ora 18:52
Marian271
Nu este medic/terapeut
Marian271
Un Hematolog ar trebui sa consult?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: