Stomatita, gingivita, erupție dentara

17-04-2021
rosioara
Nu este medic/terapeut
rosioara
Acum o săptămână fetita de 1 an si o luna a făcut febra 37, 6 si chiar 39, 1 o singură dată, timp de trei zile. Am observat in gurita si am vazut ca ii erup 2 canini si o masea. Problema este ca i s a înroșit si umflat si gingia din dreptul incisivilor si sus si jos. Am fost la pediatru, a zis ca ar fi ceva viral..stomatita, Desi ea nu are afte deloc in gura, e doar rosie. Am primit tratament un sirop antiviral, glicerina boraxata, anaftin si tantum verde. O spăl cu musetel si apa cu bicarbonat. Avem 2 zile de tratament si inca nu a trecut.
Credeti ca e vorba de altceva? In cat timp o sa treaca?
3 comentarii
1
18-04-2021, ora 11:05
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, musetelul nu ajuta gingival, mai mult salvia ( ceai ). Cam dupa 3 zile incep sa se vada rezultate, dar treptat. Puteti atasa si o poza cu aspectul gingiilor?
0
18-04-2021, ora 21:16
rosioara
Nu este medic/terapeut
rosioara
Nu reușesc să incarc !
0
19-04-2021, ora 09:30
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Puteti sa imi trimiteti la dr_alinadragomir@yahoo.com. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: