Sunt insarcinata?

23-03-2021
Mariana79
Nu este medic/terapeut
Mariana79
Buna ziua! Sunt noua pe acest forum. Sa incep cu povestea mea. Pe data de 2 februarie am facut o interventie chirurgicala ( sarcina oprita in evolutie la11 sapt). Pe 3 martie am avut prima menstruatie de dupa interventie (3 martie fiind prima zi de CM). Am menstruatia regulata fix la 28 zile. CM este in mod normal de 4 zile maxim. Pe 2 martie am fost la controlul de dupa interventie si totul era ok. Pe 19 martie am avut usoare crampe abdominale, discomfort pelvian si dureri de spate urmate de sangerare roz foarte putina dar care dureaza inca ( apare doar la urinare, absorbantul ramane curat). Mentionez ca am avut contact sexual neprotejat pe 9 si 16 martie( folosind metoda calendarului incercand sa evit o sarcina atat de curand dupa interventie). E posibil ca aceasta sangerare sa fie de la o eventuala nidatie? Nu am simptome de greata sau sani sensibili si mariti. E devreme totusi sa fac un test. Pana ajung iar la ginecolog poate ma ajuta cineva cu o parere. Va multumesc anticipat pt raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: