tahicardie cand mananc sau cand fac efort | Forumul Medical ROmedic

tahicardie cand mananc sau cand fac efort

17-02-2009
stefan.florea
Nu este medic/terapeut
stefan.florea
de doua saptamini am senzati de batai ale inimi foarte tari 100 batai pe minut.
Cum incepe totul cind maninc, cind stau in fata calculatorului, cind fac efort.
Doctorul de familie mia dat xanax de 020 mg dar tot nu imi trece.
In timpul crizei mi se imoaie miinile si picioarele si respir greu dar ma calmez in 20 de minute.
Dar totul incepe din nou dupa un timp.
CE ASI PUTEA FACE?
5 comentarii
0
18-02-2009, ora 16:53
tuty32
Nu este medic/terapeut
tuty32
Va recomand Kal Mag, 6/'zi.
Ma puteti contacta pe mail pt detalii. Este foarte eficient pt asa ceva.
0
18-02-2009, ora 19:15
stefan.florea
Nu este medic/terapeut
stefan.florea
VA multumesc pentru sfat.
Dar am uitat sa mentionez:cum a inceput totul, prima data mia aparut un cos care nu iam dat atentie dar ulterior el sa marit si mia umplut tota partea stinga a obrazului dupa aceia am luat amocsacilina pentru a inlatura infectia, am mers la doctorul de familie si mia zis sa iau cate doua la sase ore, dpa o zi de tratament au inceput senzatile de batai de inima puternice am mers la urgenta si miau facut un ekg care a iesit bine mau internat abia a 3 oara cand miau pus diagnosticul tocsico septic dupa o saptamana de tratament puternic cu antibiotice injectabile, toate analizele miau esit bine dar am ramas cu tahicardia am incercat sa le spun ce mi se intampla dar medicul cardeolog mia zis ca e totul normal, e de la infectie acum a trecut 2 saptamini si nimic.
tot la fel ma simt.
0
18-02-2009, ora 19:48
Mickey
Nu este medic/terapeut
Mickey
si eu sufar de tahicardie, nici mie nu mi'au depistat medicii nimic la ekg, insa si la mine persista crizele.daca esti fumator sau consumi cafeina se poate sa fie acesta motivul.si eu am avut probleme respiratorii, si mi-au amortit mainile si fata.mi sa prescris calciu si magneziu insa nu au avut prea mare efect.ar trebui sa mai faci o vizita la un cardiolog(in cazul in care nu se plateste foarte mult in orasul tau pt o simpla consultatie)
0
19-02-2009, ora 09:17
stefan.florea
Nu este medic/terapeut
stefan.florea
Iti multumesc micky.
Da in tradevar fumez si am baut cafeapina cind miau aparut sintomele dar acum nu mai beau cafea in schimb fumez cam 12 tigari zi dar eu nu cred ca asta e problema, si eu iau calci plus vitamina D dar eu am supt piept de la mama 3 ani si 4 luni nu am avut nici macar o lucsatie in 24 de ani, am un corp foarte puternic.
ITI MULTUMESC INCA O DATA SI SPER CA ACEASTA PROBLEMA SA TREACA CU BINE MULTA SANATATE LA TOTI CEI CU ACEASTA AFECTIUNE.!
0
22-10-2010, ora 11:11
el50
Nu este medic/terapeut
el50
Buna ziua, am si eu niste probleme;din senin, ma apuca ametelile, inima incepe sa-mi bata foarte tare, cateodata am pulsul foarte mare, uneori, din somn, imi bate inima puternic, imi iau tensiunea, am avut, cateodata, 16, 9 altadata tensiunea e buna, 11, pulsul l-am avut si 123, nu stiu ce se intampla, ma sperii mai ales de ameteli, va rog frumos sa ma sfatuiti ce sa fac, va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ÃŽncetinirea ritmului la vârstnici - un indiciu de demență
  • PacienÈ›ii cu tahicardie ar putea avea un nou tratament, sub forma unui spray nazal
  • Puls mare/mărit temporar/continuu - cauze, explicaÈ›ii, tratament
  •