Tensiune oscilatorie

09-01-2014
COSTACHE MIHAIL
Nu este medic/terapeut
COSTACHE MIHAIL
Buna ziua si un sincer La multi ani!. Ma numesc Costache Mihail si sunt din Zalau. Am auzit de medicii de la Institutul Inimii din Timisoara care, pe langa faptul ca sunt adevarati profesionisti, se comporta in mod deosebit cu pacientii (asculta cu rabdare, sunt calmi, etc.). As dori sa-mi spuneti la cine imi recomandati sa merg pentru un consult amanuntit si cum sa procedez, eventual pentru o planificare si daca trebuie trimitere de la medicul de familie. Va multumesc!
2 comentarii
0
09-01-2014, ora 20:50
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Eu crerd că trebuie trimitere. Altfel riscaţi să aşteptaţi mult pe acolo sau poate să nu puteţi fi primit. Deasemene avă pot spune că există tratamente pe baza de plante care stabilizează tensiune şi o fixează pe valorile normale. Nu sunt eficiente nici cele hipotensive nici cele hipertensive ci un amestec de plante special pentru tensiunea oscilantă.
0
10-01-2014, ora 09:48
COSTACHE MIHAIL
Nu este medic/terapeut
COSTACHE MIHAIL
Va multumesc pentru raspuns. In momentul in care voi sti exact ce am va voi contacta fiindca am incredere in tratamentele naturiste.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Cât trebuie să fie tensiunea arterială normală?
  • Cum se măsoară tensiunea arterială?
  • Cum alegi un tensiometru electronic?
  • Tensiunea arterială înregistrează un declin cu 14-18 ani înainte de finalul vieții
  • Topul greșelilor unui hipertensiv
  • Variații tensionale mari sub tratament antihipertensiv - de ce și cum ținem tensiunea mai constantă?
  • Variații mari ale tensiunii arteriale la adulții tineri cresc riscul de boală cardiovasculară la vârsta mijlocie
  • Tensiune arterială fluctuantă
  •