Tomografie
Buna ziua. In urma unor dureri foarte puternice de cap care dureaza de vreo 2 ani, am facut o tomografie. Rezultatul este: leziune nodulara de 1/0.8cm spontan hiperdensa la nivelul vaii Sylviene stangi - cu aspect de CT sugestiv pentru anevrism de ACM - Sistem ventricular situat pe linia mediana, cu dimensiuni normale. As dori sa stiu ce inseamna abia pe 05.03.2013 am programare la neurolog. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare