Transpiratie dupa raceala

14-04-2016
Emanuel1996
Nu este medic/terapeut
Emanuel1996
Buna ziua, in urma cu 2 saptamani am fost racit, am inceput cu febra am luat nurofen, stateam numai in pat, transpiram foarte mult de la nurofen ma schimbam si de 7 ori dupa ce luam nurofen febra trecea pe moment dar seara de obicei iar aparea, am inceput sa iau si zinat dar am facut febra si peste zinat inca 3 zile moment in care am hotarat sa merg la spital deoarece faceam febra de aproximativ 6 zile. Am ajuns la spital mi-au facut film la plamani mi au facut analizele totul a iesit ok cu exceptia faptului ca aveam putin rosu in gat si la analize leucocitele au iesit mai mari dar doctorul a spus ca e normal ca au iesit mai mari deoarece am o infectie in corp si ca de aceea fac febra dar nu au stiut sa imi spuna exact de la ce fac spuneau ca probabil e o viroza.M-au trimis la spitalul de boli infectioase unde au vrut sa ma interneze dar am refuzat deoarece toti stim cum e in spitale la noi...si atunci mi-au prescris niste medicamente mi au dat in continuare zinat, aspirina, vit C, un sirop, tantum verde am luat timp de 6 zile aceste medicamente si mi a trecut.Dar de atunci au trecut aproximativ 6 zile de cand am intrerupt tratamentul si ma simt slabit, trasnpir foarte repede si nu stiu din ce cauza am sistemul imunitar scazut ? am inceput sa iau si Pro immunitiy.Este normal sa ma simt asa si sa transpir?Astept un raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
27-05-2022, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.