Transpiratii si senzatie de rau!

26-02-2011
cdr
Nu este medic/terapeut
cdr
Buna ziua.M-am logat pe acest forum in speranta ca o sa imi poata da cineva o explicatie sau macar o sugestie la problema bunicii mele. De doi ani, prin iarna si la inceputul primaverii, dansa are tarnspiratii de cate 3-4 ori pe zi, insotite de stari de rau.Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar ideea e ca face crize de calduri, si transpira abundent din varful picioarelor pana la cap, si in acelasi timp ii este rau de nu se poate tine pe picioare.A fost in tot acest timp pe la multi medici, din Cluj, din Bistrita, cam pe la toti si toate cabinetele, dar nimeni nu i-a pus un diagnostic clar si e frustrant pentru ca pur si simplu nu stim cum sa o ajutam.In urma analizelor, a iesit faptul ca rinichii ii sunt putin deplasati, dar medicul a spus ca e imposibil ca aceasta sa ii provoace starile respective.Totodata are si o tumoare benigna intre plamani si rinichi ( cat o cireasa) deci nu a fost nevoie de operatie si din nou ni s-a spus ca aceasta nu poate fi cauza problemelor.Si-a facut analize si la glanda, dar nimic.Am ajuns la un moment dat sa ne gandim ca poate e ceva care ii declanseaza aceste stari doar in perioada aceasta, iarna si primavara, ca o fi ceva de la reuma.Nu stim catre ce sa ne mai indreptam, de aceea va rog frumos sa ma indrumati, sa-mi explicati, pur si simplu sa va dati cu parerea in legatura cu aceasta problema.( MAI ALES UN MEDIC DACA AR PUTEA SA-MI RASPUNDA).Va multumesc!
1 comentarii
0
26-02-2011, ora 13:03
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Citeste mesajul privat pe care ti l-am trimis.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce transpirăm?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • „Mă simt rău” - cele mai frecvente motive
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Monitorizarea transpirației, cu ajutorul unor senzori speciali
  • Starea de rău
  •