Tratament hipertensiune

06-06-2016
florinm58
Nu este medic/terapeut
florinm58
In prima faza am avut urmatorul tratament :Nebilet 10mg, Tenaxum 1mg, Micardis80mg si Aspirina Cardio 100mg nu am avut rezultate bune de aceea s-a adaugat si Leridip de 10mg am constatat ca tensiunea se pastreaza in valori normale si deja se face o luna de cand iau acest tratament.Problema este alta care este suparatoare mai ales ca este cald, de cand iau Leridip de 10 mg mi se umfla picioarele mai ales spre seara dar nu exagerat, in schimb transpir foarte mult si este dificil, am incercat sa nu iau in fiecare zi, sa iau o zi da o zi nu, tot asa este cu transpiratul si cu picioarele [ mentionez ca in trecut aveam in schema de tratament Tenox de 10mg si mi se umflau parca mai tare picioarele dupa renuntare mi-am revenit, se pare ca nu-mi prieste substanta amlodipina sin aceste medicamente, oare nu se poate inlocui Leridipul cu altceva care sa nu contina amlodipina ?].Doresc si eu un sfat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici