Tratament ineficient?

15-09-2021
MarcelOana
Nu este medic/terapeut
MarcelOana
Sunt lipsit de motivatie, emotii, placeri, sufar de ipohondrie anxietate am primit tratament cu cipralex si anxiar, prima saptamana jumatate de anxiar iar dupa unul intreg. A trecut o luna si nu simt schimbari mari decat ca dorm mai bine. In rest simt reactii adverse precum intarzierea ejacularii, lipsa poftei de mancare, n am chef de nimic. Solutii? (Am 21 de ani)
2 comentarii
1
21-09-2021, ora 21:18
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Tratamentul psihiatric nu isi face efectul imediat după ce l-ati inceput. Fiecare organism se acomodează in propriul ritm cu medicatia psihiatrica, putând varia de la 2 saptamani pana la 2-3 luni. Cele mai bune rezultate se obtin in urma imbinarii tratamentului psihiatric cu sedinte de terapie psihologica. Acesta este tratamentul complet. Nu ezitați să apelați la un psiholog clinician sau psihoterapeut care să vă ajute in dificultățile cu care va confruntați.
1
06-11-2021, ora 11:48
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Luati legatura cu meficul dv curant pt a reevalua schemă de tratament si faceti si psihoterapie in paralel cu medicatia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O nouă formă de terapie și-a dovedit eficiența în depresie
  •