trebuia sa incep a treia folie de anticonceptionale si am uitat | Forumul Medical ROmedic

trebuia sa incep a treia folie de anticonceptionale si am uitat

16-08-2008
sim-cata
Nu este medic/terapeut
sim-cata
terbuia sa incep a treia folie de anticonceptionale duminica pe 3 si am uitat si am luat pastila a 2a zi dupa 13 ore.miercuri pe 6 am facut dragoste neprotejat, iar a2.a zi am luat postinor, de frica, si am continuat anticonceptionalele la ora normala.in prospect spune ca in interval de max 10 zile o sa apara o sangerare.au trecut cele 10 zile si sangerarea nu a aparut.intre timp am mai avut 2 contacte neprotejate pe data de 10 si 13. intrebarea este pot fi insarcinata daca am continuat anticonceptionalele?de ce nu a venit acea sangerare? trebuia sa ma protejez pana imi aparea aceasta sangerare? am luat prea multe si postinor si anticonceptionale?va rog poate ma lamuriti si pe mine?
3 comentarii
0
16-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Desigur ca a lua si Postinor si anticonceptionale este prea mult. Pana la urmatoarea menstruatie, protejati-va suplimentar.
0
20-08-2008, ora 00:00
sim-cata
Nu este medic/terapeut
sim-cata
multumesc pt raspuns
0
30-08-2008, ora 00:00
cha
Nu este medic/terapeut
cha
Buna seara !
am si eu o intrebare!
am facut sex cu prietenul meu in penultima zi de menstruatie, zic penultima deoarece a 2a zi am avut o scurgere ca la sfarsitul menstruatiei..!
coitul intrerupt a folosit...el spune ca l-a retras la timp si nu a ajuns nimic in vagin..dar..ori ma obsedeaza pe mine gandul asta..ori o iau razna..nu stiu.. tot mi se pare ca mi-a crescut burta..:))si e tare...
ce sa cred?
astept un raspuns!
va multumesc anticipat!:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • GreÈ™eli în utilizarea pilulelor anticoncepÈ›ionale
  • Am rămas însarcinată, deÈ™i m-am protejat - unde am greÈ™it (greÈ™eli frecvente ale contracepÈ›iei)
  • DiferenÈ›a între sarcină È™i sindromul premenstrual
  •