tremur cand ma enervez

20-02-2009
delya_gabriela
Nu este medic/terapeut
delya_gabriela
De ceva timp, de vre-un an, cand ma enervez, chiar si pt mai nimic, tremur toata, de nu ma pot controla. Atat mainile cat si capul, parca, tot corpul. e o senzatie de necontrolat. ce poate fi? unde sa ma adresez?
Am 30 ani si lucrez intr-un mediu stresant.
4 comentarii
0
12-10-2010, ora 21:03
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
Oboseala e de vina.Cred de asemenea ca esti o persoana care incearca sa fie calma in orice situatie si sa multumeasca pe toata lumea.Incearca ca macar in week end sa te relaxezi, iesi la plimbare, rasfata-te un pic, dormi mai mult, evita cafeaua, nu lasa pe toata lumea sa te streseze, evita persoanele dificile, ramai alaturi de cei care-ti sunt prieteni adevarati.Incearca sa faci miscare, sa alergi, sa razi, sa sari coarda...toate lucrurile astea amelioreaza emotivitatea pe care incerci s-o reprimi.In afara de faptul ca lucrezi intr-un mediu stresant mai ai vreo problema, vreo nemultumire care te macina?..Poti lua niste sedative naturale:Persen si Calmogen Plant, Complex B si Calciu cu magneziu si vitamina D.
0
14-10-2010, ora 15:40
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
Mergi la medicul de familie.Daca problema nu se amelioreaza poti apela la un psiholog si un psihiatru bun.
0
14-10-2010, ora 15:45
lumymara
Nu este medic/terapeut
lumymara
Nu cere prea mult de la tine.Exteriorizeaza-te, spune ce simti, razi, plingi, fii mai deschisa, fii sincera cu tine si cu ceilalti.
0
05-01-2012, ora 18:01
myre2007trc
Nu este medic/terapeut
myre2007trc
buna, si eu ma confrunt cu ceva asemanator, am avut o perioada in care am avut anxietate generalizata, acum sunt bine, dar cand ma cert cu cineva sau ma enervez f tare simt ca mi se taie respiratia, mi se face o preisune in cap si devin extrem de agitata, exact ca la un atac de panica, in rest sunt bine.ce parere aveti, de ce ma simt asa rau cand ma enervez, acum cativa ani nu aveam nimic decat senzatia de nervi dar nu atatea pe langa. multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: