Uit - SI - Ma deranjeaza ingrozitor

22-10-2021
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Sunt pe tratament psihiatric - nevroza - Am tratament.
Dar am observat ca uit - nu totul doar gen : Daca mi am luat pstila - daca am pus foarfecele la loc - unde e untul ? Cumva - pe momente. E CEVA INGROZITOR ? DE CE OARE ? BOALA E DE VINA ??? Ce sa faci sa nu uitii ???
3 comentarii
0
25-10-2021, ora 08:01
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Discută cu medicul psihiatru, poate îți mai adaugă ceva la schema de tratament. Întreabă-l și dacă poți lua ceva pentru memorie(lecitină sau altceva recomandat de medic).
Pentru medicație, încearcă să- ți faci un calendar zilnic al orelor de tratament și bifezi ora la care ai luat ca să nu mai greșești. Încearcă să te odihnești mai mult și să nu te mai stresezi.
Teama permanentă de-a nu uita are efecte contrare. Încearcă să-ți spui cu voce tare când pui un lucru undeva, ca să se fixeze locația și să-ți fie mai ușor să-l găsești.
0
06-11-2021, ora 10:14
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Ce tratament luati?
De cat timp aveti tulburari de memorie?
Ati facut ceva investigatii CT sau RMN?
0
10-11-2021, ora 23:00
Emimaaa
Nu este medic/terapeut
Emimaaa
Serodeps
Serlfit
Uniquet
Rispen

UIT DE MULT TIMP - nu e exact acum de la tratament - dar nu ma mai suport.
Am facut - totul e in regula


Am aprope o luna de cand iau tratamentul asta - zilnic am ameteli - de la ce pastila ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să uiți ce ai făcut ieri?
  • Lapsus - ce este, de ce apare și ce poate însemna
  • Când uitarea devine patologică?
  • Combinarea a două strategii de învățare reprezintă cheia succesului pentru reținerea mai ușoară a informațiilor
  •