Umflarea labiei mici
Buna ziua, va rog să mă ajutați intr-o problema. Am făcut sex cu partenerul meu, țin să menționez că a fost puțin dur și a doua zi mi s-a umflat labia mică stânga și am dureri, usturimi și mâncărimi. Nu pot merge acum la medic, va rog ajutati-ma spuneți-mi ce sa fac sa îmi treaca pentru că nu găsesc o soluție.
O infecție BTS nu cred că am pentru că partenerul meu a facut-o doar cu mine atât. Va rog ajutati-ma!!
O infecție BTS nu cred că am pentru că partenerul meu a facut-o doar cu mine atât. Va rog ajutati-ma!!
3 comentarii
Puteti folosi local crema Cicatridina dupa ce dezinfectati bine local cu solutie de Betadine. Daca persista mergeti la un control ginecologic.
Am folosit crema NIDOFLOR și mi s-a dezumflat labia și durerea s-a mai calmat acum am dureri in zona clitorisului intepaturi și mâncărimi îmi puteți spune ce medicament sa iau, prietenul meu are și el usturimi la nivelul penisului și a fost umflat capul penisului. Va rog spuneți-mi un medicament sa iau sa se vindece usturimile. Eu cred că am vulvodinie. Mulțumesc!
Recoltati culturi local si faceti o urocultura, nu faceti tratament fara sa stiti ce tip de infectie este (daca e cazul)!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2mi sau umflat labiile...
- 5organe genitale inflamate
- 12cosuri pe labiile mici
- 6rani pe labii ca niste taieturi
- 8incertitudine mare
- 4Labii "mari"
- 1Labie mare umflata
- 2labia mica stanga si dreapata deformate si lungite
- 11Bubite usturatoare pe labiile interioare
- 1bubite albe pe labiile mici
- 0Labiile mici
- 5Iritatie labie mica
- 0Ganglioni pe labiile mari în sarcina
- 0Bubițe albe pe labiile majore, ganglion inflamat
- 0Abces labie mica
- 0Umflatura pe labiile mari
- 1Un raspuns cat mai rapid va rog! alunita neagra pe lambia stangă
- 3Leziuni ale labiilor inferioare
Mai multe informații despre: Labiile
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: