Ameteli, dureri de cap, pierderea echilibrului de 2 saptămâni

13-07-2016
laurini
Nu este medic/terapeut
laurini
Buna seara. as dorii si eu un raspuns la o intrebare. De cca 14 zile ma confrunt cu ameteli, totul a inceput cind m, am dus sa arunc gunoiul in cos si m, am aplecat, am avut o ameteala totala, a trebuit sa ma asez sa iau un calmant, credeam ca vine din alta parte, dupa un pic de timp mi, a trecut. dupa citeva zile a reinceput ameteala la orice miscare de cap in stinga sau dreapta era rau pt mine. Am fost la Dr de Familie si i, am spus in ce situatie ma aflu si el mi, a prescris 24 mg de Betaserc si in plus si ceva pt dureri de cap, au trecut 10 zile in care nu am vazut nici o ameliorare se invirtea pamintul cu mine cind mergeam. Am cazut jos si atunci mi, am dat seama ca nu este bine, am fost dusa la Urgenta dar tot degeaba, mi.au sucit capul in dreapta si stinga pt a vedea cauza ametelii, dar fara succes. Atunci m, au trimes la ORL si acol, o am facut acelasi test cu mine si nici un fel de rezultat.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, nu mai doresc aceasta ameteala si pe deasupra ma doare si capul si nu ma mai tin nici picioarele, mi le simt foarte grele si ma simt obosita.

Cu respect
2 comentarii
0
13-07-2016, ora 00:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Consult Neurolog, Reumatolog.
0
13-07-2016, ora 06:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Vertijul Rotator..tine de urechea interna si se trateaza la ORL prin repozitionarea otolitilor prin manevra Epley
mergi in clinica ORL..spital universitar ( cel mai apropiat oras universitar) Iasi, targu mures, bucuresti..s.a
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • EQUIVert - soluția high-tech pentru tratarea sindromului vertiginos
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  •