Urgent rog pareri de la medicii in domeniu sau de la persoanele care au aceeasi problema

10-11-2018
Manu Emma
Nu este medic/terapeut
Manu Emma
Buna ziua tuturor!!!
Sotul meu are dureri la mana dreapta uneori cu intensitate marita(insupirtabile)alteori cu intensitate scazuta.
In urma unor examinari la ortoped apoi la neurolog, din nou la ortoped apoi iar la neurolog, RMN cervical pentru obtinerea unor rezultate prompte daca este acel nerv ulnar afectat adica acel canal in care sta nervul preseaza pe el, medicii din Germania si anume 2 medici straini si 2 medici romani au diagnosticat fiecare dupa cum au vazut sau au simtit.
Semnul intrebarii este pus de toti acei medici la care a fost sotul meu deoarece nu.i amortesc degetele.Am o intrebare.Poate fi vorba despre DEPUNERI DE CALCIU PE VENE?
Saptamana viitoare se interneaza la o clinica din Dortmund pentru investigatii sa vedem de unde vine durerea..
Durerea persista si e continua din luna august adica de aproximativ 3 luni.I s.a recomandat un coctail de analgezice dar fara efect.
Sotul meu solicita ambele maini saptamanal de 2 ori fiind pianist.In cei 30 ani de activitate ca pianist si nu numai a solicitat ffff mult mainile.doresc un raspuns de la specialiști in domeniu.De ce nu.i amortesc degetele?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: