URGENTA... tatal meu in varsta de 49 de ani a ajuns aproape inconstient la spital

24-09-2013
MrCosmin
Nu este medic/terapeut
MrCosmin
Buna ziua..Am 18 ani si astazi am trait unul dintre cele mai urate momente din viata mea... tatal meu in varsta de 49 de ani a ajuns aproape inconstient la spital..totul a inceput cam sambata cand in loc sa vina acasa de la un gratar la ce ora trebuia a intarziat 5 ore.. de atunci totul s-a schimbat.. a inceput sa nu mai vorbeasca.. initial am crezut eu cu mama ca l-a dat afara de la serviciu.. si a intrat in depresie din aceasta cauza.. dar nu a fost asa... la toate intrebarile adresate raspundea doar cu Da. Bine. Nu etc... Luni nu a vrut sa se mai duca la serviciu.. am crezut cu tarie ca e dat afara... pina la urma ne-am dat seama ca nu e chiar asa... a zis ca nu s-a trezit la ce ora trebuia.. in fine. azi de dimineata aceeasi poveste... pina la urma s-a dus la serviciu si a venit cu 4 ore dupa ce trebuia adus de mama pentru ca pur si simplu uita-se drumul spre casa dar oprirea nu a mai fost acasa ci la spital... chestia asta s-a petrecut acum 3-4 ore pe la ora 19-20... a fost gasit cu tensiunea de 22 cu 10 si aproape inconstient... a fost trimis la ploiesti unde se afla si acum in asteptarea unui tromograf. eu sunt acasa, s-a dus doar mama cu el... ce parere aveti ? ce poate sa aiba... precizez ca el a avut varice si a fost operat..a mers pe proprile sale picioare pina la spital de la masina... in acest moment stie tot ce il intrebi gen cum il cheama, cati ani are...

Orice raspuns cat mai rapid imi este de folos. Ma scuzati pentru redactarea textului dar nu am conditia necesara pentru asa ceva.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Cât trebuie să fie tensiunea arterială normală?
  • Cum se măsoară tensiunea arterială?
  • Cum alegi un tensiometru electronic?
  • Tensiunea arterială înregistrează un declin cu 14-18 ani înainte de finalul vieții
  • Topul greșelilor unui hipertensiv
  • Tensiunea arterială „normală” a femeilor, mai mică decât cea a bărbaților
  •