Vă rog ajutor, dureri de cap și stări de amețeală de o săptămână

22-10-2020
Corina Bănică
Nu este medic/terapeut
Corina Bănică
Bună ziua, vă rog din suflet să mă ajuți careva, de o săptămână am dureri de cap în zona fruntei și cefei tot timpul și o amețeală la cap și în corp nu știu ma și sperie toate gândurile pe care mi le fac să nu fie ceva grav gen tumoare sau altceva, am vârsta de 32 de ani, la 19 ani am fost operată de sinuzita, urmez cu tratament Qualerin, paracetamol și neomagne stres și de vre-o 3 zile iau și argumentin, doctorul de familie nu ma lămurit cu nimic, mi-a zis că nu știe de ce ma doare capul, mi-a făcut doar un echageu pentru că mă ține și în zona inimi și mi-a zis că la inima nu ar fi nimic uitându-se doar 5 secunde pe el, doar a spus ca aș avea bătăile mari 125. Dar eu acasă am tensiometru și mi-o iau constant și nu depășesc mai mult de 90 când simt eu că sunt mai agitată. În fine durerile tot continuă și stările de amețeală, programate la neurologice am abia săptămâna ce vine. Vă rog un sfat o părere poate fi ceva grav, că-mi stă gândul numai că aș avea ceva grav, ce poate fi de nu-mi mai trece 9 zile care nu vad vre-o ameliorare. V-aș fi recunoscătoare pentru un răspuns. Mulțumesc și o zi frumoasă tuturor..
2 comentarii
0
26-10-2020, ora 17:10
Corina Bănică
Nu este medic/terapeut
Corina Bănică
Ajutor nici un răspuns de la nimeni.
0
31-01-2024, ora 07:51
Maamica
Nu este medic/terapeut
Maamica
Bună dimineața. Ați găsit de la ce aveați durerile?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: