Ajutați-mă. Am 6 luni de când simt un fel de ameteala continua.

20-05-2022
Dianapetronelab
Nu este medic/terapeut
Dianapetronelab
Bună ziua. Am 6 luni de când simt un fel de ameteala continua. Nu știu dacă e ameteala simt ca ochi mi se învârt în cap în rest nu vad ca se nisca nimic în jurul meu. Mi se înfunda nasul si urechile și apoi ameteala e mai puternica. Ma doare după cap și nu ma lasă durerea. Am făcut rmn la cap coloana test de alergie am goat la orl totul bine. Tot ce știu e ca starea asta ma apuca anual insa ma un moment ma lasă. Acum însă de 6 luni ma chinuie. Nu știu ce sa mai fac simt ca am capul gol. Am probleme pietre la fiere dar mi se zice ca nu e de acolo.
4 comentarii
0
20-05-2022, ora 13:09
360
Nu este medic/terapeut
360
analize de sange ati facut, recomandate de doctor ? ar fii bine sa spuneti ce teste ati facut si rezultatele, macar. nu are cum sa va ajute cineva fara sa aiba minimum de investigatii
0
20-05-2022, ora 16:29
Dianapetronelab
Nu este medic/terapeut
Dianapetronelab
Am făcut toate analizele la sânge sunt bune. Am făcut rmn a ieșit bine. Am făcut mrt la cervicala Am un pic de scolioza dar nu ar fi asta problema. Am făcut teste de alergie și control la urechi nas totul bine. Singura problema care as aveau sunt pietre la fiere insa ultima data când am făcut colecistita nu sa manifestat asa ma durut doar în partea dreapta. Stările astea de presiune în cap nas urechi și ameteala apar mereu ori în decembrie ori acum în mai și ma tine toată vara.
0
20-05-2022, ora 17:08
360
Nu este medic/terapeut
360
sinuzita/alergii sunt singurele care imi trec prin cap, insa vad ca ati eliminat astfel de probleme
0
20-05-2022, ora 18:45
Dianapetronelab
Nu este medic/terapeut
Dianapetronelab
Am fost deja totul e bine. Chiar am fost la 3 medici dar toți spun ca e bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •