Va rog sa ma ajutati- imi arde ceafa, obrajii si durere in spatele urechii insuportabil de puternica

17-03-2022
Antaa
Nu este medic/terapeut
Antaa
Buna ziua! Am 23 de ani si in urma cu aproximativ o luna am inceput sa am dureri insuportabile in ureche (credeam eu), care se agravau mai ales noaptea insa in momentul in care ma ridicam si incepeam sa merg prin camera durerea se diminua. Asadar am fost la ORL, unde mi s a zis ca ar fi vorba de o nevralgie. Durerile persistau, asa ca am mers la neurolog unde mi s a prescris un RMN cervical. Pe rezultatul de la RMN scrie, , spondiloza cervicala" si abia saptamana viitoare pot ajunge la un medic neurolog ca sa imi poata explica exact rezultatul RMN-ului. Problema mea este urmatoarea: de fiecare data cand termin de mancat, in maxim 10 minute, simt cum imi arde ceafa, obrajii si durerea pe care o simt in spatele urechii apare fiind insuportabil de puternica, mana stanga imi amorteste si simt ca nu imi pot misca maxilarul.. ca si medicamente, in prezent iau: doreta, aflamil, paracetamol si ma dau cu sindolor gel, insa nimic nu pare sa functioneze.. sunt disperata, va rog sa ma ajutati, orice idee conteaza enorm
1 comentarii
0
13-12-2022, ora 13:54
Bubu222
Nu este medic/terapeut
Bubu222
Ce ai rezolvat in final ? Cum te Simți acum?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: