va rog sa mi dati un sfat: ciuperca in gat

23-05-2010
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
de aproximativ 3 ani am probleme cu gatul si anume secretii care mi se scurg in gat si nas infundat. am fost la mai multi medici si fiecare mi a dat un diagnostic diferit.in final am ajuns la diagnosticul ca am ciuperca in gat facuta datorita antibioticelor. datorita acestei ciuperci am avut si probleme genitale. va rog sa imi da-ti un tratament si sa imi spuneti daca se mai poate vindeca.
ultimul medic la care am fost mi-a dat un unguent cu care sa imi dau pe limba dar dupa 2 luni nu pot spune ca am scapat inca de aceasta ciuperca
9 comentarii
0
24-05-2010, ora 11:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa faci o radiografie SAf.. si sa cada nasul si rezultatul radiografiei un medic ORL.
0
24-05-2010, ora 11:31
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Daca ai urmat atatea tratamente cu antibiotic si mai rau te-ai imbolnavit cu diverse boli, ar fi cazul sa te opresti din tratamentele alopate si mergi la un medic homeopat. Homeopatia este singura care te poate ajuta 100% sa scapi de ciuperca pe care ai dobandit-o in urma tratamentelor cu antibiotic.
Multa sanatate !
0
24-05-2010, ora 17:42
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
dar ciuperca se mai poate vindeca?
0
24-05-2010, ora 17:47
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
am facut radiografie sa vad daca am sinuzita si nu mi-a iesit ca as avea
iar ultimul medic la care am fost a spus ca nu crede ca ar fi rinita cronica deoarece sunt prea mica(am 17 ani)
in urma tratamentului cu acel unguent a mai disparut ciuperca de pe limba, inainte aveam aproape toata limba alba, dar inca am acele secretii in gat
0
24-05-2010, ora 19:24
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
mi as dori foarte mult sa incep cursuri de canto dar secretile din gat sunt foarte deranjante
0
24-05-2010, ora 21:53
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Vei scapa de ciuperca definitiv, dar pentru asta trebuie sa consulti un medic homeopat care iti va alcatui o anamnesa (un formular de intrebari), in urma careia iti va gasi remediul potrivit.Trebuie doar sa gasesti un medic homeopat bun. Multa sanatate si incredere!
0
24-05-2010, ora 21:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este bine ca NU este sinuzita.
cred ca este suficient sa nu consumi bauturi acidulate 3 saptamani..+ fructe citrice si muraturi..
sa faci seara inhalatii si gargara.. si o sa scapi si de secretii
0
24-05-2010, ora 22:47
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
va multumesc mult pentru sfaturi
0
24-05-2010, ora 22:48
ana.11
Nu este medic/terapeut
ana.11
sper sa dea rezultate.in caz contrar sper sa nu fie vreo rinita cronica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •