Vertij.

27-07-2012
lami_d
Nu este medic/terapeut
lami_d
De o luna si ceva ma confrunt cu niste stari care ma duc in pragul disperarii. Din senin mi se intampla, zilnic si de doua ori pe zi poate, tin sa mentionez asta, simt ca incepe sa se invarta totul cu mine. In momentul acela indiferent ca sunt culcata sau in sezut trebuie sa inchid ochii, ma apuc cu mainile sa ma tin de ceva ptr ca am senzatia ca ma afund in jos, simt un gol, o emotie in stomac, o arsura, usturime dupa cap, simt ca mi se inmoaie mainile si picioarele ( desi putere am in maini ).De asemenea parca mi se dilata urechile, imi e frica, trebuie sa fiu ' in garda ' mereu. Am fost la neurolog mi s-a recomandat nicergolin si vertimed si lexotan ( la care am renuntat ptr ca nu priceam nimic din el fiind obisnuita cu imovane care simt eu ca imi face bine). Uneori ma ia mai usor aceste stari si apuc sa iau o jumatate de imovane ( curios) si incep sa imi mai revin dupa 30-40 min, alteori mai brusc si sunt nevoita sa iau si cealalta jumatate daca nu imi trece. De obicei adorm dupa aceasta. Dar imi e groaza cand ma trezesc dimineata ptr ca nu stiu ce ma mai asteapta in ziua respectiva.
Sunt disperata din cauza acestor simptome, as prefera o durere fizica decat asa ceva.
Diagnosticul pus este ; spondiloza cervicala, ICVB, sindrom vestibular..., sindrom anxios.
Consultatia a constat in relatarea simptomelor si cateva ciocanele, gadilari.pe la picioare.
Innebunesc, mereu stau cu frica, nu mai am curajul sa ies nici din casa
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: