vertij puternic cu stari de voma, ameteli puternice unde totul se invartea cu mine

25-05-2013
oana i oana
Nu este medic/terapeut
oana i oana
buna ziua, am 25 de ani 1.57 45 kg. acum 3 saptamani am fost internata de urgenta in urma unui vertij puternic cu stari de voma, ameteli puternice unde totul se invartea cu mine.am fost diagnosticata cu sindrom vestibular periferic drept urmez de atunci un tratament cu betaserc de 2 ori pe zi si magne b6. Problema este ca nu reusesc sa scap de ameteli mai ales cand intorc capul spre dreapta si ma doare capul mai ales in spate la ceafa ma simt mai mereu ametita ? este normal sa am astfel de simptome si pe o durata atat de mare. Doctorul mi-a spus sa urmez tratamentul o luna de zile insa ma apropii sa il termin si eu nu scap de ameteli.
4 comentarii
0
26-05-2013, ora 14:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa nu fie o spondiloza cervicala.
0
26-05-2013, ora 19:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este nevoie de internare in clinica orl... investigatii.s daca se confirma vppb se face manevra Epley
0
26-05-2013, ora 19:45
oana i oana
Nu este medic/terapeut
oana i oana
nu stiu sigur ce ar putea fi dar sincer sunt foarte speriata.o sa merg din nou la un control si o sa pun problema si de spondiloza cervicala..multumesc frumos.
0
31-01-2018, ora 21:22
Angela.Mld
Nu este medic/terapeut
Angela.Mld
Buna seara si ei ma confrunt cu o ameteala puternica de 7 luni am avut tratament cu fier si am cavi.ton. timp de 6luni dar ameteala tot o.am si unvajit puternic in urechea stanga atunci can am acest vajit am si o ameteala si ma ia o.caldura in interior urmata cu.palpitatii am fost la control la orl dar a spus ca nu am nimic am facut toate analizele si nu am nimic si ecograf abdominal si sunt bune toate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.