Vorbitul copiilor

27-02-2012
madalin987
Nu este medic/terapeut
madalin987
Buna ziua am o problema.Am un copil in varsta de 5 ani si 3 luni iar el nu prea vorbeste la analizele medicale nu a iesit nimic adica rezulta sanatos dar el vorbeste doar cuvintele primare(mama.tata.nenea.pa.bobo.caca, si altele dar in mare accestea sunt) cer pareri sau sfaturi de vreun medicament farmacist.
5 comentarii
0
27-02-2012, ora 16:24
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Copilul merge la gradinita?
0
28-02-2012, ora 16:53
mioara1968
Nu este medic/terapeut
mioara1968
mergeti de urgenta la un medic psihiatru daca sunteti din Buc La obregia Dr Grozavescu.
0
29-02-2012, ora 12:18
madalin987
Nu este medic/terapeut
madalin987
copilul merge la gradinita si in legatura cu psihiatru imi puteti spune cate ceva in legatura cu Dr Grozavescu?
0
29-02-2012, ora 12:25
mioara1968
Nu este medic/terapeut
mioara1968
este un medic bun, si la curent cu noutatile medicale. un bun diagnostician.
va poate da tratament biomedical, si copilul sa vb, poate o simpla administrarea de vitamina C sa fie leacul. nu stiu...
eu am un copil cu tulburare spectru autist si n-abar navaeam de autism, pina acum 1 an cand l-am diagnosticat pe al meu la ea. Dar am mai consultat si altii.
Feriti-va de Dr. Dobrescu.
0
13-06-2012, ora 23:16
nedealina25
Nu este medic/terapeut
nedealina25
buna ziua...am un baietel de 3 ani jumatate...si nu prea vb deloc de fapt de la varsta de 2 luni a pronuntat cuvinte ca mama, tata...pana in prezent cand pronunta doar cuvinte...dar nu le introduce intr-o conversatie...acesta este sanatos din punct de vedere medical...dar nu stiu ce sa zic...eu ii citesc povesti, ii repet sunete, onomatopee.fac lectii de logopedie dar mi se pare incapatanat deoarece este preocupat mai mult de joaca si nu de lectii???o fi oare neatentia o vina???ast raspuns urgent...va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea copilului de 4 ani
  • Evaluarea copilului de 5 ani
  • Ce beneficii are repetarea cuvintelor pentru bebeluși?
  • Creierul bebelușilor bilingvi prezintă o activitate crescută în zonele funcțiilor executive
  • Dispozitivele electronice (tabletă, telefon) la copiii mici, asociate cu întârzieri ale vorbirii
  • Cum percepi o persoană în funcție de intonația vocii ei? (Studiu)
  • Părinții pot îmbunătăți abilitățile lingvistice ale preșcolarilor cu efecte pe termen lung
  •