VSH crescut

04-07-2008
Aliniuz
Nu este medic/terapeut
Aliniuz
Buna ziua, am facut analizele la sange.
Am sexul masculin si mi-a iesit VSH-ul 18, limita maxima fiind de 10.
Oare care e problema? De ce as putea fi suferind?
1 comentarii
0
07-07-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
VSH -ul este una din constantele biochimice ale sindromului inflamator; cresterea moderata este intalnita in inflamatii, infectii(in special bacteriene), anemie si unele afectiuni grave; ar trebui sa mergi la medicul de familie pentru examen clinic; in urma examenului, medicul poate sa-ti recomande si alte investigatii pentru a stabili un diagnostic;numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns