Am nevoie sa fac dragoste, dar nu am cu cine

47 comentarii 1 2
0
18-04-2009, ora 22:00
aurel264
Nu este medic/terapeut
aurel264
Cauta-ti o amanta, f.nu f. vremea p. trece..Nu cumva dna are deja pe cineva???ar merita o mica investigatie, prieteni, vecini.Chestia cu psihicul nu prea tine, ar trebui sa fie in neregula tot comportamentul ei.Oricum mai taie din cadouri si bani-sau incearca sa afli ce face cu fiecare leu.O metoda simpla ar fi divortul-mai ales daca nu aveti copii.Nu lua chiar de bune cele spus ci doar ca variante de lucru, ti-am scris pentru ca cunosc un caz identic, tras la indigo..Multa bafta !!!
0
29-04-2009, ora 20:55
ellanikita
Nu este medic/terapeut
ellanikita
eu cred ca ar trbui sa vorbesti cu ea si sa-i ceri sa fie sincera cu tine sa-ti spuna problema ei, sau eventual sa-i ceri sa mergeti la un sexolog, du-te si vorbeste-i nu lasa sa treaca timpul, iti spun din experienta mea cu prietenul meu care face dragoste cu mine odata la 3 luni si sintem de 2 ani impreuna, eu il doresc si nu vreau sa pun presiune pe el si am vorbit de nenumarate ori cu el, dar el nu recunoaste ca are vreo problema si ca eu sint o obsedata sexual, daca-i spun ca nu e normal ce se petrece intre noi si ca in medie la 30 ani si o relatie de 2 ani ar trebui sa avem raporturi plus si minus de 3 ori pe saptamina nu o data la 3luni. te inteleg perfect.nu lasa sa treaca timpul incearcaca sa-i vorbesti, nu sa iti gasesti o amanta.
0
29-04-2009, ora 21:42
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
I-am zis de cateva ori sa-mi spuna adevarul..., ma tot gandeam si eu, dar a tot evitat intrebarile mele. Cand ne-am mai certat mi-a zis ca nu suntem compatibili. Acum daca tot am venit din Ro. vad ca lucrurile s-au mai schimbat putin in bine, dar tot timpul eu trebuie sa trag, as vrea si eu sa vina si de la ea.
0
04-05-2009, ora 11:07
backa
Nu este medic/terapeut
backa
nu am avut rabdare sa citesc toate comentariile facute asa ca iti raspund fara sa tin cont ca poate repet pe altii.Ar fi trebuit sa incepi prin a descoperi lipsa libidoului (dorinta de a face sex) de ce natura e, (poate sa aiba multiple cauze : -orientari sexuale altele decat normale, anomalii care provoaca repulsii la sex , lipsa libidoului in general sau numai fata de tine, dezvirginarea brutala marcheaza o femeie pe toata viata si multi alti factori) si numai dupa ce dai un raspuns corect la aceasta intrebare (putin probabil ca vei afla de la ea asa ca tre. sa descoperi singur) putem trage concluzii altfel te vom zapaci de tot cu tot felul de comentarii. Cat despre marimi in sex nu prea conteaza conteaza mult calitatea sexului.
0
18-08-2009, ora 14:07
ion_ion_ion
Nu este medic/terapeut
ion_ion_ion
cred ca vrea sa o faca cu alti.pe tine te ia de fraier.nu mi-o dai si mie o tura sa vedem daca ii place?hai sa incercam.ok?
0
29-08-2009, ora 04:04
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Pentru Ion_ion_ion : Si tu cu ce sari la schimb? :)
0
26-09-2009, ora 02:25
sella
Nu este medic/terapeut
sella
parerea mea e ca dupa cate ai spus tu despre cat de impotanti sunt banii pt sotia ta pai tre sa fie si un adevar pe la mijlok nu ca ai fi mintit tu dar hai sa recunoastem ca sunt femei materialiste pe lumea asta(mai ales ca traim in "epoca banilor "ca fara bani nu poti sa faci nimik)care intr adevar daca nu au primit vreun cadou consistent ca preludiu considera ca nu poti sa le satisfaci si binenteles asta duce la libidou scazut dureri de cap indispozitie si ce alte motive mai gasesc ele.ce tot atatea cautari.sa vedem daca nu cumva am alintat o prea mult sau prea putin, am mangaiat o dar totusi parca se mai putea un pik, am facut tot ce puteam ca sa se simta ca o printesa dar parca prea mult,.si tot asa ei hai ca deacuma incepem sa fimprea nesiguri pe noi.daca omul a fost refuzat o data de 2 ori de 3 ori la un moment dat e normal sa fie complet dezorientat si sa nu mai stie ce vrea femeia de langa el de fapt si sa i fie teama sa mai faca vreun pas in sensul asta.daca iubirea este reciproca pai nu se ajunge aici privind situatia lui dalv si a sotiei lui avand in vedere amanuntele date.un punct de vedere la modul general as spune.
0
30-09-2010, ora 19:33
virgula
Nu este medic/terapeut
virgula
ma primiti si pe mine? am citit si eu comenturile, bai, gluma-i gluma cat e gluma... da sunt fel de fel de boli, sau cum se mai cheama...daca stie cineva, ce fel o fi starea de indiferenta fata de...treaba asta cu intimitatea... asexualitate?
am citit intr-un ziar in spania un articol unde o tipa si-a dat in judecata parteneru care era incapabil si legea la obligat sa-i plateasca despagubiri ...dar cu partea morala cum ramane? cum i-a venit ei dupa nunta.../
0
11-10-2010, ora 02:07
florxx
Nu este medic/terapeut
florxx
Dalv,
Deci fara sa fiu rautacios, sau sa intru in polemci cu cei care au lasat commenturi pe acest subiect, eu consider ca tu impreuna cu sotia ta aveti si alte probleme care nu sunt de natura materiala sau sexuala. poate ea nu se simnte bine in pielea ei si are alte preocupari, decat cele firesti se confunta cu ceva.(probleme la serviciu, nu este multumita de ceva) dar pana sa se ajunga aici cred ca intre voi exista o lipsa de comunicare acuta, pentru ca nu este firesc ca unui barbat cu atat mai mult casatorit, sa aibe ezitari(iti este rusine sa nu fi refuzat) atunci cand doreste sa aibe parte de o partida de amor.
deci sugestia mea in acest sens este sa discuti cu ea pe marginea acestui subiect, exact ajea cu se intampla aici pe tema propusa de tine, poti chiar sa-i arati si acest site si care este parerea unor oameni neutri ca mod de exprimare vizavi de problema ta.
o alta sugestie in acest sens este cand te pui cu ea in pat seara sa dormi mai nou dezbracat, sau cel putin fara chiloti, dupa ce iesi de la dus stai un pic prin fata ei dezbracat, joacate cu penisul in fata ei(nu stiu mangaiel fa ceva sa fie energic).

si in alt context fi barbat nu fi un fatalau. trebuie sa ai incredere mai mare in tine cand o sa incerci in viitor sa intri "acolo" nu te mai gandi inainte k o sa fi respins, pur si simplu nu tre sa mai existe aceasta temere in subconstientul tau, pentru ca si acest aspect in contextul acesta te trage un pic in jos(demoralizeaza)
deci: u esti cel mai potrivit pt ea, u esti ce are nevoie, masculul tau este cel care poate sa o satisfaca cel mai bine...dai bataie!
0
22-11-2010, ora 15:52
special
Nu este medic/terapeut
special
plateste una
0
23-11-2010, ora 17:18
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Respect , florxx nu mai am ce sa spun dupa tine...
0
06-12-2013, ora 23:09
maurel
Nu este medic/terapeut
maurel
sunt mai nou pe forum si mi-e greu sa scriu dar intampin aceiasi problema cu regularitatea actelor sexuale
am fost si la psih olog cu ea si doar ea si doar eu

pana la urma faptul ca unul a fost crescut intr-un fel si celalalt a fost crescut intr-un fel total opus face ca si deschiderea asupra sexului sa fie total diferita.

la un moment dat m-am resemnat si am hotarat sa mai traiesc si cu creierul nu doar cu cocoselul..

incerc sa-mi temperez nevoile sexuale...pana la urma viata nu inseamna numai sex
0
08-12-2013, ora 22:45
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Dragi confrati, am ajuns la o concluzie tare nasoala: noi, generatia anilor 80'-85 ne-o tragem mai rar decat...parintii nostrii, ajunsi la andro si menopauza! Dupa o discutie avuta ieri cu mami care are 50 de ani, am concluzionat ca viata mea sexuala e chiar trista :)) Noi, tineretul, care ar trebui sa ne rupem organele genitale de 7 ori pe saptamana, suntem niste lesinati si niste anosti. Muncim ca prostii 12-14 ore pe zi sa ingrasam patronatele si cand ajungem acasa suntem praf. Asta se intampla cu deosebire femeilor care pe langa serviciu mai fac si menajul acasa, mancare, copiii plang, etc. Cadem frante seara de seara, suntem nervoase, irascibile, totul ne pute si ne enerveaza orice gest sexual venit din partea voastra, a barbatilor :). Sa stiti ca si stilul asta de viata pe care-l ducem ne face sa va respingem grosolaneste. Puneti mana si ajutati-ne in gospodarie, incercati sa ne enervati cat mai putin si o sa vedeti ca seara o sa ne vina mai des sa stam cu cracii pe sus :)) Ia veniti voi acasa cu o floare, asa, fara nicio ocazie, sa vedeti cum ne adunam noi ultimele puteri si cum o punem repede de un 'umeri-craci' :))). Noi suntem eroinele, o femeie se consuma si sentimental si energetic zi de zi, voi sunteti asa...mai lasa-ma sa te las. Cine sta langa copil cand are febra si mucii pana-n barba? Ma-sa! Voi sforaiti de duduie casa in timpul ala. Puteti sa ne ajutati si voi mai mult, in felul asta o sa aveti parte de mai mult timp 'sexual' alaturi de noi. :)
0
16-12-2013, ora 11:11
maurel
Nu este medic/terapeut
maurel
in cazul nostru (al meu si a sotiei mele) nu se pune problema de munca foarte multa din partea femeii. Ea nu are serviciu ci are de crescut si educat o fetita foarte energica si care ii mananca ficatii. cand vin acasa intru eu in priza - ma conecteaza vrei nu vrei asta mica...
Probabail ca un anumit procent, unul mic, sunt si femei mai reticente la sex indiferent cat de placut ar fi. Un exemplu mic - daca imi pui in fata o friptura cu de toate si eu stiu ce sampanii - si nu am chef de ele degeaba mi le pui in fata.
0
28-04-2015, ora 16:35
lupusergiu
Nu este medic/terapeut
lupusergiu
La fel este si prietena mea nu are chef deloc ba din contra din partea ei dac sar putea si o data pe luna desi nu are de crescut copii sau sa lucreze nu stiu ce sa mai fac astept pareri
0
11-03-2017, ora 01:33
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Bai Fratilor a mea e de 20 cm si groasa destul cind ma masturbez dea o curind in mina si grosimea conteaza si am 23 cm schioapa la mana femeia mea la fel nu mai vrea sex dar secretul este am des descoperit chiar daca ai penisul mai mic iai un parfum scump si inainte de a face sex il dai iar cireasa de pe tort este Sa dai cu Limba sa vezi ce se arde pe urma ca o sami povestesti nu e de ras Italienii spuneau ca intii se mangea la figa e dopo il sexo dar nu uita tupeu bautura fina ciocolata parfum scump cadou si Limba aspra ca doar clitorisul asteapta balta.
0
17-03-2017, ora 23:45
Pandaliu Paliu
Nu este medic/terapeut
Pandaliu Paliu
Ce pot sa fac pentru a salva casnicia soția mea are prieteni pe Facebook noaptea se masturba am pandito cum isi facea cu degetul eu sunt bun la pat am 2Ocm prima data are ea orgasm pe urma eu dupa vreo 10 minute zice hai nu esti gata of in fine athletic sunt nu ma lasa doua numere doar unu Al doilea zice ca o doare ca o distrug cu penisul ca de asta e slaba dar nu stiu cu facebookul sa rezolv cine o face fericita am bani pot schimba soția cu divort pare un scenariu slab as prefera sa lupt pentru casnicie am un copil 13 ani ajutor va rog sunt puternic pot lupta merita a fost Virgina cind neam casatorit am refuzat pana anul acesta acesul la Facebook
Adaugă un comentariu / răspuns
47 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cat poti rezista fara sex? Semnale de atentie!
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •